Steam'de Yeni Kütüphane Oluşturmanın Zararı Var mıdır?

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bilgisayara format falan attığımda oyunların silinmemesini istiyorum bu yüzden D diskine steam kütüphane klasörü ekleyeceğim fakat bir zararı var mıdır? Yoksa aynı steam'in kendi oluşturduğu kütüphane gibi mi olur? @Recep Baltaş @MF @SypeR @Akif

Dilediğiniz diske kurulum yapabilirsiniz. Ancak SSD'niz varsa, hızlı yüklenmesini istediğiniz oyunları SSD'ye kurmanız gerekecektir.

İçinde sadece Steam'in bulunduğu bir disk oluşturmak en mantıklı seçenektir. Bir disk oluşturun ve ''Steam'' klasörünü o diske taşıyın. Format ve benzeri durumlarda bu şekilde diskleri ayırmak verileri tekrar indirmemek için güzel bir yöntem.

Uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum ve gerçekten çok mantıklı bir yol oldğunu düşünüyorum.

100GB alan Oyunlarınıza yetiyor mu peki Kral yoksa sadece hızlı başlaması avantajlı olan multiplayer oyunlarımı atıyorsunuz?

@Kastanbolu Yasin sene 2017 iyi hortlattın . Hızlı erişmek istediğin ne varsa oyun ya da program SSD'den ayırdığın birimde olabilir. Multiplayer veya singleplayer farketmez.

Steam varsayılan kütüphane C dedir. Ayrıca diğer sabit disk D ye kütüphane oluşturup kullanabilirsin. Yeni oyın indirirken zaten nereye yükleneceğini sistem sorduğunda ona yüklersin. Ben tüm oyunlarımı D ye yüklerim. Format sonrası hemen klasörü gösteririm oyun indirmeye gerek kalmaz. Ayrıca Rainbow Six gibi rekabetçi online oyunumu ise SSD olan C sürücüsüne yükledim oradan kullanmak da oyunun hızlı yüklenmesini sağlıyor. Tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…