Steam'deki oyun 2 disk ile birlikte nasıl oynanır?

ufukugurlu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 4650G, B450M s2h Gigabyte v1.0, Corsair Vengeance 8x2 3000 mHz CL16, Radeon Vega 7, Hynix 256GB NVMe SSD, 1 + 1 + 2 Seagate HDD
merhaba dostlarım. Konunun başlığında kendimi çok açıklayamadım fakat burada rahatça açıklayabileceğim. Bilgisayarımda Forza Horizon 4 oyunu için yeterli yer yok. Ne kadar yere mevcut olduğum ektedir. Ve köye gideceğim için internet kaynağım olmayacak ve bir oyunu silip Forza'yı indirmem gibi bir durum söz konusu olamayacak. Bu durumda aklıma şu geldi fakat pek olur bir yanı yok. Bazı oyunlarda bir kısmı bitirdikten sonra disk 2'yi takın diye bir hatayı aldığımı hatırlıyorum çok önceden. Fakat hangi oyun olduğunu hatırlamıyorum, belki oyunu PC'de bile oynamamış olabilirim. Sonuç olarak böyle bir olayı Steam'deki oyun içinde yapmak istiyorum ve destek olabilecek kişilerden destek sonuçlarımı merakla bekliyorum. Ek olarak 2. disk olarak ne kullanacaksın diye sorarsanız onu da ekte belirttim. Herkese iyi günler dilerim...

Dosya Ekleri

• DISKALANIM.png
    DISKALANIM.png
    3,4 KB · Görüntüleme: 22
  • ADATAUV15064GB.png
    ADATAUV15064GB.png
    41,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz 2. CD'yi takıp devam ettiğimiz oyunları 15-20 yıl önce oynadığımı hatırlıyorum.Bunlar basit oyunlardı ve oyunu oynadığımız alan belliydi,bize sunulan bir alan özgürlüğü yoktu Oyunun belli bir kısmı orada belli bir kısmı diğer CD'de yüklü oluyordu. %99 ihtimalle Forza Horizon gibi açık dünya bir oyunda bu mümkün değildir. Oyunu açtığınız anda gidebilceğiniz her yerin sisteminizde oyun dosyalarının bulunduğu konumda yüklü olması gerekir. Ama flash belleği oyunun dosyasına tek bütünmüş gibi tanıtmanın yolu varsa olur fakat flash belleğin okuma hızı Forza gibi bir oyun oynatmaya yetersiz olacaktır

Harddiskinizdeki yer kaplayan şeyleri flash belleğe yedekleyip diskinizde yer açmanız daha kolay ve doğru olacaktır

Son düzenleme:
Adata UV150'yi ben de kullanıyorum ama 3.0 portunu bile kullansam okuma/yazma hızı berbat. Durduk yere hızını düşürüp sabitliyor. Belki de ben bir şeyi yanlış yapmışımdır. Her neyse.

İlk olarak bellek içindeki verileri depolamak yerine sürekli kullanmak istediğimiz için sistem diski gibi davrandırtmamız gerekiyor. Bunun için Aygıt Yöneticisi'ni aç. Disk sürücüleri kategorisinden USB belleği bul (Bende yazan: USB SG Flash USB Device). Sağ tık ile özelliklerine git, İlkeler sekmesini aç. Standart olarak "Hızlı kaldırma (varsayılan)" olarak seçilidir. "Daha iyi performans" ilkesini seç. Bu aşamadan sonra USB belleği kafana göre çıkar-tak yapamazsın. Aksi halde veri kaybı yaşayabilirsin. Çıkarman gerektiğinde o ilkede de yazdığı gibi "Donanımı güvenle çıkar" özelliğini kullanmalısın.

Ardından Steam > Ayarlar > Depolama yoluna git. Yeni depolama eklemek için artı simgesine tıkla. Eğer bu diski seçip kullanmana izin veriyorsa dilediğin gibi kullanabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı