Çözüldü Steam'deki oyunlar neden böyle?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Omer Ç

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anlayamıyorum delireceğim Steam'de bir oyun beğenip alıyorum gereken sistem gereksinimlerine bakıyorum mesela i5-3230 gibi bir işlemci istiyor bende i7-870 var en düşük ayarlarda 30FPS alıyorum neden böyle bize gereksimler fake mi atıyor anlamıyorum.

Çoğu oyunda ekran kartı ön planda, muhtemelen arkadaşın baktığı oyunda da aynı şekilde. Yoksa yazdığım gibi diğerleri önemsiz değil.
Aynen ama hepsinde değil mesela direk 2 tane örnek veriyim. GTA5 ve Bütün emülatör programları işlemciye %60 ve üzeri önem verir.

Hocam ekran kartı markası nedir? Bu Izoly tarzı ekran kartları orijinalinden daha az performanslı oluyor mesela. GT730 modelinde de çok var bu marka son zamanlarda.

Ayrıca 1000TL civarına ikinci el bir ekran kartı alırsanız performans çok fazla yükselir. İslemciye maksimum GTX 1050 Ti / RX470 uyar. PSU düşük ise GTX 1050 Ti alın diğeri kurtamayabilir.

Yani bilmiyorum ama DxDiag da NVIDIA GT 730 diyor.

Donanımsal olarak titizsiniz peki ya yazılımsal?

Yazılımsal derken yani temizlikleri yapıyorum?

Kaç FPS almayı düşünüyorsunuz o sistemle?

Ya biliyorum sistem eski fakat benim oynadığım oyunlarda yepyeni bir oyun değil. Mesela Notfur 112 bak görürsün.

Yani bilmiyorum ama DxDiag da NVIDIA GT 730 diyor.

Yazılımsal derken yani temizlikleri yapıyorum?
Mesela bilgisayarınızın gereksiz hizmetlerini kapatın, gereksiz uygulamalarını silin, kayıt defterinizi temizleyin, Çerezleri(temp dosyalarını) silin ve daha sayamadığım bir çok şey.

Arkadaşlar anlayamıyorum delireceğim Steam'de bir oyun beğenip alıyorum gereken sistem gereksinimlerine bakıyorum mesela i5-3230 gibi bir işlemci istiyor bende i7-870 var en düşük ayarlarda 30FPS alıyorum neden böyle bize gereksimler fake mi atıyor anlamıyorum.
Hocam gerekenden ziyade önerilene bakmanız daha iyi olacaktır, gereken sistem kısmı sadece oyunu açmanızı sağlar akıcı oynamanızı değil. Ayriyeten benim de anlayamadigim bir sekilde grafikleri dusurunce ekran karti kullanimi azalabiliyor, dolayısıyla fps'de düşüyor. Tabi bu yüksek sistemlerde geçerlidir muhtemelen.

Rica ederim. Çözüm olduysam "çözüm olarak işaretler misin?"

Dediklerini yaptım teşekkür ederim 20FPS arttı mesela bakın oyun kaç istiyor ben en düşük ayarlarda kaç FPS oynuyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20231107_212320.jpg
    IMG_20231107_212320.jpg
    187,1 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20231107_203027.jpg
    IMG_20231107_203027.jpg
    316,8 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı