Steam'den alınan Mount and Blade çalışıyor yazmasına rağmen açılmadan kapanıyor

Tamer 121

Decapat
Daha fazla  
Steam'den Mount and Blade aldım. Steam'den oyunu acıyorum, calısıyor yazıyor, ekrana bir şey gelmeden hemen kapanıyor.

Microsoft redist veya directx de sorun olabilir diğer oyunlarda da olmuyorsa

Belirli bir hata vermediği için böyle detaylı yazdım. Ama Process Monitor ile log da atabilirdiniz.

Process Monitor Log Oluşturma Linki

Ekran kartı sürücünüz vardır diye tahmin ediyorum. Yoksa kurun.

Buradaki VCRedist'leri sırayla kurun (ARM'lar hariç): En son desteklenen Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir indirmeleri

DirectX: Download DirectX End-User Runtime from Official Microsoft Download Center

Sonra ilk önce oyunun dosyalarını doğrulayın Steam'dan öyle deneyin.

Olmadı oyunu silin, tekrar kurun.

Son çözüm, bir yerden alıntılıyorum, yabancı bir forumdan:

"Bu eskiden benim başıma çok gelirdi. Çözüm, rgl_config.txt dosyasını silmek ya da rgl_config_old.txt olarak yeniden adlandırmak ve ardından yeniden başlatmayı denemekti. Dosyayı burada bulabilirsiniz:

C:\Kullanıcılar\KullanıcıAdı\Belgeler\Mount&Blade Warband\

Eğer sorun devam ederse, rgl_config.txt dosyasını not defterinde (ya da benzer bir şeyde) açın ve force_single_threading kısmına gidin. Eğer 1 olarak ayarlanmışsa değeri 0 olarak değiştirin ve dosyanın üzerine yazın. Bu şekilde görünmelidir:

Force_single_threading = 0

Eğer sorun hala devam ediyorsa, Load Textures On Demand seçeneğini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu yüzden rgl_config.txt dosyasını tekrar açın ve use_ondemand_textures = 1'i bulana kadar kaydırın ve ardından use_ondemand_textures = 0 olarak değiştirin."

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücünüz vardır diye tahmin ediyorum. Yoksa kurun.

Buradaki VCRedist'leri sırayla kurun (ARM'lar hariç): En son desteklenen Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir indirmeleri

DirectX: Download DirectX End-User Runtime from Official Microsoft Download Center

Sonra ilk önce oyunun dosyalarını doğrulayın Steam'dan öyle deneyin.

Olmadı oyunu silin, tekrar kurun.

Son çözüm, bir yerden alıntılıyorum, yabancı bir forumdan:

"Bu eskiden benim başıma çok gelirdi. Çözüm, rgl_config.txt dosyasını silmek ya da rgl_config_old.txt olarak yeniden adlandırmak ve ardından yeniden başlatmayı denemekti. Dosyayı burada bulabilirsiniz:

C:\Kullanıcılar\KullanıcıAdı\Belgeler\Mount&Blade warband\

Eğer sorun devam ederse, rgl_config.txt dosyasını not defterinde (ya da benzer bir şeyde) açın ve force_single_threading kısmına gidin. Eğer 1 olarak ayarlanmışsa değeri 0 olarak değiştirin ve dosyanın üzerine yazın. Bu şekilde görünmelidir:

Force_single_threading = 0

Eğer sorun hala devam ediyorsa, load textures on demand seçeneğini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu yüzden rgl_config.txt dosyasını tekrar açın ve use_ondemand_textures = 1'i bulana kadar kaydırın ve ardından use_ondemand_textures = 0 olarak değiştirin."

DirectX artık desteklenmıyor yazanları da kurmam lazım mı?

Hocam belgelerde MB Warband yok.
En son çözüme kadar dediklerimi yaptınız mı?

Eğer hiçbir türlü olmadıysa:

Şu konuyu takip ederek hata raporu oluşturup burada paylaşın, her türlü bir çözümü bulunur. Oyunu da dosya konumundan, exe'sinden açın bu raporu oluştururken.

Şu konuyu takip ederek hata raporu oluşturup burada paylaşın, her türlü bir çözümü bulunur. Oyunu da dosya konumundan, EXE'sinden açın bu raporu oluştururken.

Bır tek sılıp yuklemedım.

Şu konuyu takip ederek hata raporu oluşturup burada paylaşın, her türlü bir çözümü bulunur. Oyunu da dosya konumundan, EXE'sinden açın bu raporu oluştururken.

Siz anliyor musnuz https://www.mediafire.com/file/1jtabafhb7c8kyt/Logfile.rar/file

Son düzenleme:

Geri
Yukarı