Steam'den alınan oyun nasıl eşli oynanır?

Alican Cantütek

Hectopat
Arkadaşlar günaydın. Nişanlımla beraber şu karantina günlerinde yaklaşık iki saattir oyun oynayama çalışıyoruz, en sonunda konu açma gereği duydum çünkü beceremedik.

Steam üzerinden ikimiz de "Resident Evil: Revelations 2" isimli oyunu satın aldık ve oyunu bilgisayarlarımıza sorunsuzca yükledik. İkimiz de hesaplarımızdan giriş yapıp ayrı ayrı oyunu rahatça ve sorunsuz oynayabiliyorken birlikte bir türlü oynayamadık. "Remote play" denilen şey çalışmıyor, davet atan da sorun yok fakat daveti kabul edip oyuna dahil olanın sinyali aşırı düşük oluyor ve kasıyor, en nihayetinde takılıyor ve takılma bitmiyor. İkimiz de modeme kablo ile bağlıyız internet hızımız 100 Mbps ama buna rağmen olmuyor, üstelik grafik ayarlarını da 720P yaptım. Yine olmuyor... İkimiz de birbirimizi davet edip denedik, sonuç aynı. İki bilgisayar da Windows10, 64 Bit ve güncel sistemler.

"Remote play" dışında birlikte oynamanın bir yolu yok mu bu oyunu, eskiden arkadaşını davet et gibi bir şey vardı fakat şu anda bir türlü onu bulamadım. Sinirden mouse Pad'imi kemirmeye başladım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler, saygılar.

Sadece RAID mod kısmında bir CO-OP oynanabilme rahatlığı varmış. RAID mod denediniz mi?

Hayır denemedik, esas hikayeyi oynayalım istiyoruz ve sanırım remote play'e bir alternatif yok...
Sinyalin düşük olmasının sebebi iki kişinin de aynı modemden bağlanması olabilir.

Sanmıyorum şefim, online oyunlarda aynı anda 35 ping alıyoruz, örneğin pubg'de.
Yardım ihtiyacımız devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı