Steam'den gelen linke tıklanmalı mı?

Sapık profilli hocamın attığı linke tıklanmalı ama hesap bilgilerinizi girmeyin hocam dikkat.

Girmedim zaten. Bana da böyle dolandırıcı gibi geldi daha önce enayi gibi bir linke tıklamıştım sonra IP adresim karşı tarafın eline geçmişti.

Biraz mantık yürüttüğünde tıklamaman gerektiğini kendinde kavrayabiliyorsun.

Chat'den gelen hiçbir linke tıklanmamalı.

Girmedim zaten. Bana da böyle dolandırıcı gibi geldi daha önce enayi gibi bir linke tıklamıştım sonra IP adresim karşı tarafın eline geçmişti.
Girdiğiniz bütün siteler ip adresinizi alabilir bu normal bir şey.

Girdiğiniz bütün siteler IP adresinizi alabilir bu normal bir şey.

Hayır site değildi karşı tarafın attığı. Yani site gibiydi ama girince boş beyaz sayfa oluyordu. Sonra bana bir ekran görüntüsü attı bu senin IP'in mi dedi. Güldü. İnşallah kötüye kullanmamıştır.

Bırak linke tıklamayı ve hesaba girmeyi, profile 5 saniye bakınca dolandırılmış gibi hissettim.

-Aniden gelen arkadaşlık isteği ✅
-Dikkat çekmek için bikinili güzel abla fotoğrafı ✅
-Bedava para/içerik veya fazla karlı kazanç ✅

Arkadaşınızın attığı linke bile tıklamayın. Dershanedeki bir eleman link attı. Oy falan veriyormuşsun bir şey için. Bana oy ver dedi. Hallederim vs. deyip geçiştirdim tıklamadım.

Şimdi de Youtube'de reklam üzerinden deepfake ile ünlüleri konuşturup yatırımdan falan bahsediyorlar. Yok 5bin tl atıyormuşsun hisse alıyormuşsun gibi. Erdoğanlı ve Bayraktarlı reklama denk geldim. Raporlayınca reklam verenin ülkesi Ukrayna gözüküyor hatta.

Hayır site değildi karşı tarafın attığı. Yani site gibiydi ama girince boş beyaz sayfa oluyordu. Sonra bana bir ekran görüntüsü attı bu senin IP'in mi dedi. Güldü. İnşallah kötüye kullanmamıştır.
Bak dostum, internet ortamında çok fazla hesap bilgilerinin girildiği dolandırma yöntemleri var, adam senin ip adresinle hiçbir şey yapamaz, sen çoğu siteye girdiğin an zaten ip adresin o siteye ulaşıyor. İnternet ortamında dolandırılmak istemiyorsan, birisi hesap bilgilerini istiyorsa ya da hesap bilgilerini buraya gir diyorsa baban bile olsa hesabını vermiceksin. 21. Yüzyıldayız böyle yöntemleri çoğunlukla milenyum kuşağı yer. Demem o ki internet ortamında orijinal site harici hiçbir yerde hesaplarını girme (stem, epic, gmail vb.) Zaten url "kardeşim seni dolandırıcamda uğraştırma işte" diyor. Korkutma yöntemi tehdit gibidir, insanların korkularından faydalanark dolandırırlar.

Bırak linke tıklamayı ve hesaba girmeyi, profile 5 saniye bakınca dolandırılmış gibi hissettim.

-Aniden gelen arkadaşlık isteği ✅
-Dikkat çekmek için bikinili güzel abla fotoğrafı ✅
-Bedava para/içerik veya fazla karlı kazanç ✅

Arkadaşınızın attığı linke bile tıklamayın. Dershanedeki bir eleman link attı. Oy falan veriyormuşsun bir şey için. Bana oy ver dedi. Hallederim vs. deyip geçiştirdim tıklamadım.

Şimdi de YouTube'da reklam üzerinden deepfake ile ünlüleri konuşturup yatırımdan falan bahsediyorlar. Yok 5bin TL atıyormuşsun hisse alıyormuşsun gibi. Erdoğan'lı ve bayraktarlı reklama denk geldim. Raporlayınca reklam verenin ülkesi Ukrayna gözüküyor hatta.

Maalesef internet ile dolandırıcılıklar daha da arttı galiba.

Geri
Yukarı