Çözüldü Steam Steam'den oyun aldıktan sonra ban yedim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PashaArtz

Femtopat
Daha fazla  
Steam üzerinden yeni çıkan Sons of The Forest alınca anında ban yedi hesabım. 2033 yılına kadar ban yedim ve sebep olarak ilk önce Steam satın alım ve CD key gibi şeylerden dolayı askıya alındı falan dediler sonra da hesabım topluluktan engellenip özel hesaba çekilmiş. Tek yaptığım oyunu almaktı ve şu zamana kadar hiçbir sıkıntı çekmemiştim. Oyun satın alım ve para yatırma gibi birçok şeyim engellendi. Hesabımda ne uygunsuz şeyler var ne de uygunsuz davranışlarım var sadece tek yaptığım oyun satın almak oldu ve ban yedim bu kadar. Umarım bilgisi olan yardımcı olur.

Korsan olarak the foresti oynadınız mı ve bu şekilde online oynama durumu var. Eğer korsan oyunu yani the forestti steame eklediyseniz bu sebepten dolayı ban yemiş olabilirsiniz.

Steam üzerinden yeni çıkan Sons of The Forest alınca anında ban yedi hesabım. 2033 yılına kadar ban yedim ve sebep olarak ilk önce Steam satın alım ve CD key gibi şeylerden dolayı askıya alındı falan dediler sonra da hesabım topluluktan engellenip özel hesaba çekilmiş. Tek yaptığım oyunu almaktı ve şu zamana kadar hiçbir sıkıntı çekmemiştim. Oyun satın alım ve para yatırma gibi birçok şeyim engellendi. Hesabımda ne uygunsuz şeyler var ne de uygunsuz davranışlarım var sadece tek yaptığım oyun satın almak oldu ve ban yedim bu kadar. Umarım bilgisi olan yardımcı olur.
CC ile oyun alinirsa Ters Ibraz sonucu oluyor bu olay. Yani ya hirsizsin ya da o sozde "CD Key" in CC cikmasi.

Panelci veletler cok konu acmaya basladi boyle.

Ne CC bilirim ne kaçak indirmeyi bildiğiniz gittim normal kartıma 280 TL yatırdım ve bununla düz bir şekilde Steam cüzdanıma yatırıp Steam üzerinden aldım. Dediğim gibi hiçbir şekilde şu zamana kadar ne hile açtım ne küfür ettim ne de uygunsuz davrandım. Cidden bildiğiniz oyunu aldım sonra girdim ve ban yedim bu kadar başka hiçbir şey yok. Az sonra SS atacağım.

ssss.PNG

Ne CC bilirim ne kaçak indirmeyi bildiğiniz gittim normal kartıma 280 TL yatırdım ve bununla düz bir şekilde Steam cüzdanıma yatırıp Steam üzerinden aldım. Dediğim gibi hiçbir şekilde şu zamana kadar ne hile açtım ne küfür ettim ne de uygunsuz davrandım. Cidden bildiğiniz oyunu aldım sonra girdim ve ban yedim bu kadar başka hiçbir şey yok. Az sonra SS atacağım.
Anlattığın normal duruma göre ban yemen imkansıza yakın. Ancak steam üzerinden ilk defa bir kredi kartı ya da banka kartı ile alışveriş yaptığında özellikle yüksek tutarda senin kartından bir miktar para çekiyor ya da talimatı sen veriyorsun. Bu sebeple kartın senin olup olmadığı anlaşılıyor. Ancak yine diyorum anlattığına göre ban yememen lazım. Yukarı da bir arkadaşında dediği gibi cc olayı olabilir dolaylı veya doğrudan.

Dolandırıcı olduğumu düşünmüşler ama bildiğiniz normal kendi kartım acaba steam destek bölümüne kartımdan kendim yüklediğime dair bir kanıt atmam gerekiyor mu

Geri
Yukarı