Steam'den Rusya'daki arkadaşa hediye oyun göndermek yasal mıdır?

yaboxo4824

Hectopat
Merhaba,

Rusya'da yaşayan bir arkadaşım orada Steam erişimini engelledikleri için oyun satın alamadığını fakat elindeki mevcut oyunları oynayabildiğini ve arkadaşlarından hediye alabildiğini belirtti.

Sana ücretini göndersem bana Steam'den oyunu alıp hediye eder misin şeklinde bir soru sordu. İstediği oyun Resident Evil 4. Ön siparişte olan bir oyun.

Denemelik göndermeye çalıştığımda "Bölgesel fiyat farklılıklarına bağlı olarak, göndermeye çalıştığınız hediye alıcının bölgesinde etkinleştirilemez." diyor. Nasıl bir yol izlenebilir bilginiz var mıdır? Hesabımı riske atmak da istemiyorum açıkçası

Rusya, Türkiye mağazası gönderimi uygun görüyor ise sorun olmayacaktır. Bazı ülkelere oyun gönderimiz kapalı. Ayrıca belirtmişsiniz yeni gördüm, bölgesel uyarı veriyor ise gönderim yapamazsınız. Farklı bir yöntem var mıdır bilemem.

Ben aynı şekilde letonyadaki bir arkadaşıma oyun göndermek istemiştim ama steam izin vermedi. Küçük bir oyun ile deneyebilirsiniz ama atabileceğinizi düşünmüyorum.

Hocam buradan bir hesap açıp oyunu aldıktan sonra hesap şifresini arkadaşına versen olmaz mı? Belki işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı