Steam'den Ucuza Oyun Alma Yöntemi

HakanCT

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tarkov
Herkese merhaba. Steam'de uzun süredir kullandığım bir yöntemi sizlerle de paylaşmak istedim. Bu yöntemle Steam bakiyesi kazanabilir ve bu bakiyeyle oyun satın alabilirsiniz. İsterseniz nakit paraya da çevirebilirsiniz (siteler aracılığıyla) ama çok fazla komisyon kesildiği için önermiyorum.

Kısaca: CS:GO oyununu birçoğumuz biliyordur. Yapmamız gereken bu oyundaki turnuva zamanları takip etmek. Turnuva zamanlarında takımlara özel çıkartmalar satışa sunuluyor. Turnuvanın final günü (çoğunlukla) çıkartmalar %75 gibi bir indirime giriyor. Belli bir bütçe belirleyip bu çıkartmaları satın almanız gerek. Peki neden? Çıkartmalar turnuva sonrası mağazadan kaldırılıyor ve eğer değerlenme olanağı olan çıkartmaları satın alırsanız belli bir süre sonra %75 indirimle aldığınız çıkartma 30 TL olabiliyor. Yani ucuza oyun içi item satın alıp, değerlendiği zaman satıyorsunuz. 1 hafta sonra satarsınız, 2 yıl sonra da satarsınız. Bu size kalmış. Ben koleksiyon amaçlı 2015'den beri biriktiriyorum.

Devrim yaratacak bir yenilik olmadığını biliyorum. Hem yeteri kadar bütçe ayırmazsanız çok da kazançlı olmaz. Yani uğraştığınıza değmez. Ben bu tip şeyleri takip edip, az yatırımla çok şey elde etme hissini sevdiğim için yapması eğlenceli geliyor. :D Gerçekten Steam bakiyesi kazanıp oyunları bir nebze daha ucuza almayı hedefliyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

1. Yeterince beklediğinizden emin olun. Ne kadar uzun beklerseniz çıkartmaların değeri o kadar artar. Çünkü bu çıkartmalar sınırlı ve ne kadar az kişide olursa o kadar değerli olur.
  2. Gaza gelip çıkartmaları birden harcamayın. Sanki onları hiç almamış gibi davranın ve ellememeye çalışın.
  3. Bet sitelerinden ve sizi dolandırmaya çalışan kişilerden uzak durun. Çok fazla çıkartma biriktirmeye başladığınız zaman düşük levelli sahte hesaplardan arkadaşlık daveti alabilirsiniz. Kabul etmeyip direkt engelleyin.

Önümüzdeki büyük turnuva 2 Temmuz'da gözüküyor. Tabii çıkartma üretileceğinin garantisi yok ama yapmak isteyenler takip etse iyi olur. Unutmayın, çıkartmalar turnuva başlayınca indirimsiz fiyattan satışa çıkıyor. Final günü de indirime giriyor.

409917

2016 yılında aldığım imza (çıkartma) kapsüllerinden biri:

409920

2019 yılında aldığım çıkartmalardan biri:

409921

Alış fiyatları aşağı yukarı aynı. Satış fiyatları dediğim gibi, tahminin yeteneğinize ve bekleme sürenize göre değişir. Aslında kâr elde etmek için uzun süreler beklemenize gerek yok. Sonuç olarak ortalama 1 TL'ye aldığınız şeyi 2-3 TL'ye satabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Şu ara bende level için çalışmaya başladım, rozetlerden gelen ifadeleri bile satıyorum kuruş kuruş gidiyor :D Level biraz yükselsin bende benzer şeylere başlarım muhtemelen.
Level için Steam'in yaz indirimi etkinliğine bir bakın. Ben ne yaptığımı anlamadan 15 level atladım. Etkinlik sayfasındaki her şeye tıklamanız yetiyor.

Geri
Yukarı