Çözüldü Steam'den yüklenen Cry of Fear'da virüs olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Puppa40

Hectopat
İyi akşamlar. Bugün oyun oynarken arka planda Kaspersky virüs buldu Cry of Fear'ın içindeki mp3.exe dosyasında.

Ad: HEUR:Trojan.Win32.Sdum.gen
Doğruluk: Sezgisel analiz.
Tehdit düzeyi: Yüksek.
Nesne türü: Dosya.
Nesne adı: mp3.exe
Neden: Makine öğrenimi.

Steam'den yüklediğim oyunda virüs nasıl olabilir? Yoksa false positive midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. Bugün oyun oynarken arka planda Kaspersky virüs buldu Cry of Fear'ın içindeki mp3.exe dosyasında.

Ad: HEUR:Trojan.Win32.Sdum.gen
Doğruluk: Sezgisel analiz.
Tehdit düzeyi: Yüksek.
Nesne türü: Dosya.
Nesne adı: mp3.exe
Neden: Makine öğrenimi.

Steam'den yüklediğim oyunda virüs nasıl olabilir? Yoksa false positive midir?
Steam'den yüklenen oyunda virüs olmaz. False positivedir.

Steam'den yüklenen oyunda virüs olmaz. False positivedir.
Steamden yüklenen oyunlarda malesef virüs olur/olabilir. Örneği çok yok ama yakın geçmişte var.
Mesela en sonki demo festivalinde bir oyunda arkaplanda minnig yaptığını gözlemledik.
Demoyu bende indirmiştim ve artan cpu kullanımı artan fan hızları bunların belirtisiydi.
Oyunun yapımcısı ise çinliydi. Oyunun tartışmalar konusunda ki konularda birbir silinimişti.. ben format atarak çözmüştüm ki daha öncede steamde bir oyunda minnig yapıldığına rastlanmış ve kullanıcıların şikayeti sebebiyle oyun kaldırılmıştı.

Steamden yüklenen oyunlarda malesef virüs olur/olabilir. Örneği çok yok ama yakın geçmişte var.
Mesela en sonki demo festivalinde bir oyunda arkaplanda minnig yaptığını gözlemledik.
Demoyu bende indirmiştim ve artan cpu kullanımı artan fan hızları bunlarınm belirtisiydi.
daha öncede bir oyunda minnig yapıldığına rastlanmış ve kullanıcıların şikayeti sebebiyle oyun kaldırılmıştı.
Vay be. İlk defa sizden duyuyorum hocam.

Şu anda bende şaşırdım. buna nasıl izin vermiş olabilirler?
Şimdiye kadar iki oyunda böyle bir şey olduğunu okudum. İlk olan olay baya olmuş ve onu da redditte okumuştum. Zaten ardından oyun steamden kaldırılmış.
Benim başıma gelen olay da bundan birkaç ay önce demo festivali vardı. Orada baya oyun indirip deneyecektim. Aralarından biri çinli bir yapımmış ve pc nin güç seçeneklerini değiştiriyormuş. Benimde de laptop da zaten oyuna girer girmez fan hızı arttı ve cpu kullanımı arttmıştı Ancak işin ilginç tarafı oyunu kapatsam bile bu anormallikler devam etti. Zaten oyunda steam üzerinden zor kapanıyordu buga giriyordu.
En son steam tartışmalar bölümünde baya bir kullanıcı da aynı sorunu yaşamıştı ve bazı kullanıcılar bu anormalliklerin minnig yapabileceği üzerinde durmuştu.
(Daha önce de çinli bir geliştirici de minnig şüphesine rastlamış kullanıcılar.)
Bizse oyunu şikayet attik ama zaten sonrasında tartışmalar bölümünde ki konularda silinmişti. İlginç bir durumdu. Şahsen ben format atarak sorunu çözmüştüm.
Geliştirici ise aradan birkaç gün sonra bir açıklama yaparak özür diledi filan ama olan indirenlere oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı