Steam'e oyun yüklemek için şirket açmak gerekli mi?

huseyincanatac

Centipat
Steam'de oyun yayınlarken şirket açmam gerekli mi diye sorduğum zaman evet gerekli diyorlar ama Steam partner destek bölümüne baktığım zaman orada şirket açıp açmamanın bize kaldığını söylüyorlar. Acaba ben bir yeri mi kaçırdım? Yazdıklarına göre şirket kurmaya gerek yok. Kişisel bilgilerinle kayıt yapabiliyorsun.

IMG_20220710_133410.jpg
IMG_20220710_133304.jpg

"Satış yapabilmek için bir şirket kurup gelir vergisi ödemeniz gerekmekte. Yoksa vergi kaçırma suçundan yargılanıp ciddi cezalara çarptırılırsınız. Şahıs şirketi kurabilirsiniz ama tüm giderler ve gelirleri tek tek yazmanız gerekli. Steam size oyunu yüklerken nasıl yüklemeniz gerektiğini anlatacaktır."
Yazan:White Chocolate Mocha

"Satış yapabilmek için bir şirket kurup gelir vergisi ödemeniz gerekmekte. Yoksa vergi kaçırma suçundan yargılanıp ciddi cezalara çarptırılırsınız. Şahıs şirketi kurabilirsiniz ama tüm giderler ve gelirleri tek tek yazmanız gerekli. Steam size oyunu yüklerken nasıl yüklemeniz gerektiğini anlatacaktır."
Yazan:White Chocolate Mocha
Ben devlet memuruyum kazanç getirici başka bir işte çalışmam yasak o yüzden satış yapmadan sadece hobi amaçlı bir oyun yapıp steam de ücretsiz bir şekilde yayınlasam olur mu şirket açmadan

Ben devlet memuruyum kazanç getirici başka bir işte çalışmam yasak o yüzden satış yapmadan sadece hobi amaçlı bir oyun yapıp Steam de ücretsiz bir şekilde yayınlasam olur mu şirket açmadan.

Olur diye düşünüyorum ama Steam'de oyun yayımlamak 100$ bunun yerine itch.io'da yayınlamaya ne dersiniz?

Geri
Yukarı