Steam'e VPN ile girmek ban sebebi midir?

AxolotlMister

Centipat
Daha fazla  
Satın alımı yapmayacağım. Sadece KYK interneti ile oyun + sesli Discord için kullanacağım. Discord sesli konuşmada VPN kullanmak zorunda kalıyorum, böyle olunca da Steam'e VPN ile giriş yapıp oynayabilir miyim diye size sormak istedim. Steam'e VPN ile girip oyun oynamak ban sebebi midir?

Satın alımı yapmayacağım. Sadece KYK interneti ile oyun + sesli Discord için kullanacağım. Discord sesli konuşmada VPN kullanmak zorunda kalıyorum, böyle olunca da Steam'e VPN ile giriş yapıp oynayabilir miyim diye size sormak istedim. Steam'e VPN ile girip oyun oynamak ban sebebi midir?
Ban sebebiymiş.

Son düzenleme:
Hocam steam community'de şöyle bir şey paylaşmışlar 2021 yılına ait.Güncel olan ne bilmiyorum ama

VPN kullanmak Steam Hizmet Koşullarına aykırı mı?

Evet. Steam VPN kuralları çok açıktır. VPN kullanmak kesinlikle Steam Hizmet Koşullarına aykırıdır; Steam'in ana şirketi Valve, Steam'i bir VPN ile kullanırken yakalanırsanız hesabınızı askıya alma veya kalıcı olarak yasaklama hakkını saklı tutar.

Ancak Steam'de coğrafi kısıtlamalı oyunlar oynamak istiyorsanız VPN hemen hemen tek seçeneğinizdir. Sadece hesabınızın yasaklanması riskiyle karşı karşıya olduğunuzu anlayın.

Riske girecekseniz, Steam VPN yasağını önleyecek kadar gelişmiş olan doğru VPN sağlayıcısını seçmeniz gerekir.

Steam'de yasak değil. Fakat bazı Online oyunlarda sıkıntı çıkarıyor.
Örnek, CS2.

Bizim özel yurtta güvenli internete geçti. QR ile bağlıyorum oyunlara girebiliyorum ama Steam mağazasına vs giremiyorum. Bir de bazı sunucu isteyen oyunlara girmiyor. RDR 2 gibi çünkü Rockstar Launcher bu engele takılıyor. Fakat EA, Mortal Kombat oyunlarında denedim Online serverlara bağlandı. Bende ticket attım VPN kullanarak Türkiye üzerindeki serverlara bağlansak yer miyiz diye bakalım ne derler. Bende Kaspersky VPN var Türkiye-İstanbul sunucusuna bağlanınca giriyor tamamen Steam'e.

Bizim özel yurtta güvenli internete geçti. QR ile bağlıyorum oyunlara girebiliyorum ama Steam mağazasına vs giremiyorum. Bir de bazı sunucu isteyen oyunlara girmiyor. RDR 2 gibi çünkü Rockstar Launcher bu engele takılıyor. Fakat EA, Mortal Kombat oyunlarında denedim Online serverlara bağlandı. Bende ticket attım VPN kullanarak Türkiye üzerindeki serverlara bağlansak yer miyiz diye bakalım ne derler. Bende Kaspersky VPN var Türkiye-İstanbul sunucusuna bağlanınca giriyor tamamen Steam'e.
Bende Kaspersky Vpn'i kullanıyorum 2 aydır. Hem fiyatı uygun hem de kyk internetinde sorunsuz çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı