Steam'e VPN ile girmek ban sebebi midir?

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
Kaldığım yurt interneti güvenli internete geçirmişler bu sebepten dolayı Steam girebiliyorum fakat sadece kütüphanedeki oyunları indirebiliyorum ve internet gerektirmeyen oyunlara girebiliyorum. Mesela EA FC 24 de sunuculara vs girebiliyorum fakat RDR 2 gibi bazı oyunların sunucularına girmiyor. Bende Kaspersky Plus olduğu için sınırsız VPN kullanabiliyorum. Buradan Türkiye-İstanbul sunucusuna bağlanıp Steam girdiğimde sıkıntısız kullanabiliyorum. Acaba Türkiye sunucusundan VPN ile oyunlara vs girersem ban yer miyim? Yeme ihtimalim varsa da Online oyunlarda mı sadece yoksa Online modunu oynamadığım ama yine de internet bağlantısı isteyen Single Player oyunlarda da sıkıntı mı?

Sanmıyorum, niye yiyesiniz ki bu kadar basit bir şeyden? VPN açık alışveriş yapmaya kalkmayın yeter. Bir de bazı VAC korumalı oyunlarda sorun olabilir.

Sanmıyorum, niye yiyesiniz ki bu kadar basit bir şeyden? VPN açık alışveriş yapmaya kalkmayın yeter. Bir de bazı VAC korumalı oyunlarda sorun olabilir.
Sözleşmede yasak olduğu yazıyormuş ondan sormak istedim. Farklı coğrafyadan bağlansam anlarım da ben yine türkiye üzerinden bağlandığım için aslında sadece IP gizlemiş olmuyor muyum? Bu yüzden bende bir şey olmayacağını düşünmüyorum. Steam desteğe yazdım ama sadece sözleşmelerini attılar detaylı bir şey söylemediler.

@wanetage @reptile hocam sizin bir bilginiz var mı bu konu hakkında?

Son düzenleme:
Diğer konuda alıntıladığınız mesajımda da dediğim gibi; sözleşme gereği VPN kullandığınız tespit edilirse hesabınızı kilitleme ve kullanım dışı bırakma hakkına sahipler. Düşük bir ihtimal fakat tamamen ihtimal dışı da değil.

detaylı bir şey söylemediler.

Sözleşmede zaten detaylı bir şekilde ne olacağını belirtmişler. Bunun dışındaki konularla Valve ilgilenmiyor.

Diğer konuda alıntıladığınız mesajımda da dediğim gibi; sözleşme gereği VPN kullandığınız tespit edilirse hesabınızı kilitleme ve kullanım dışı bırakma hakkına sahipler. Düşük bir ihtimal fakat tamamen ihtimal dışı da değil.

Sözleşmede zaten detaylı bir şekilde ne olacağını belirtmişler.
Sadece çevrimdışı oyunlar oynasak bile tespit edilme şansı var değil mi? O zaman oyun indirmelerini normal yapacağım VPN açmadan indirebiliyorum. Oyunlara gireceğim zaman mobil veriyi bağlıyacağım. İndirme vs yapmadığı için çok harcama olmaz herhalde.

Benim tespitlerime göre daha çok VPN açıkken alışveriş yapılması durumunda yakalanma riski bulunuyor. Tabii yine de kesin ve net bir şey söylemem doğru olmaz. Zira Valve bile bu konu hakkında yorum yapmamış.

Kısacası sorumluluk size ait.

Türkiye'de satılmayan bir oyunu ücretsiz veriliyordu Steam, VPN ile girip almıştım aylar geçti bir sorun olmadı.

Ben okuldayken telefondan windscribe açık şekilde Steam'den 2 defa alışveriş yaptım. Sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı