Çözüldü Steam'i farklı bir diske almak mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

strigoi

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Forza Horizon 4'ü silmek için aynı diske tekrar Forza Horizon 4'ü yüklemem gerekiyor. Fakat yükleyeceğim diske yükleyemiyorum. Böyle bir hata veriyor:
Adsız.png

Ben de o kısma basıp o kısmı düzeltileceğimi gördüm. Fakat şöyle bir uyarı veriyor:

Adsız2.png

Eğer ben uyarıya "Evet" dersem, o diskin içindeki her şey silinecekmiş. O diskimde Steam kurulu. Bir sürü oyunum, kayıtlı dosyalarım var ve onları tekrar indirmek çok zor olur. Steam'i başka bir diske taşıyabilir miyim? Örneğin geçici süreliğine buraya:

Adsız.png

İşim bittiğinde de Steam'i eski kurulu olduğu yere tekrar taşıyabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor? Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. Neredeyse 5 aydan beri bu lanet Forza Horizon 4'den kurtulmaya çalışıyorum ve Steam'i de o diskten başka bir diske taşırsam sanırım kurtulacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önce bir Steam library klasörü tanımla, yüklerken de bu yükleme yolunu seç, bilgi için resim iletiyorum.
Taşırsın ve olduğu gibi koyarsın. Ama bu süreçte oyun oynamaman lazım. Aldığın konumu unutma.

Olduğu gibi koyarsın derken hocam? Yani taşıyacağım diske, Steam klasörünü olduğu gibi sürükleyeyim mi diskin içine?
Steam>steamapps>common> oyunların olduğu alandır hocam. Bütün olarak alın başka diske atın. İşlemler bittikten sonra eski yerine tekrardan koyun. Bunları yaparken Steam açık olmasın veya steam üzerinden oyun oynamayın.

Kesip yapıştırmak çok uzun sürecek. Oyunları, Steam yedekleme aracıyla yeni diske yedekle; sıkıştırarak yedekler. Sonra Steam'ı tekrar kurunca yedek dosyaları yüklersin. Steam > Programları Yedekle ve Geri Yükle seçeneğinde bulabilirsin.

Önce bir Steam library klasörü tanımla, yüklerken de bu yükleme yolunu seç, bilgi için resim iletiyorum.

Dosya Ekleri

• steam1.jpg
    steam1.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 55
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı