Steam'i HDD ya da SSD'ye kurmak fark eder mi?

qstewie2K

Decapat
Daha fazla  
Steam'mi SSD ya da HDD kurmanın hızla alakalı bir şeyi var mı? Yani Steam'i HDD kursam online 2 oyunu SSD kursam Steam çalışırken HDD olacağı için performans düşüklüğü olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'in de HDD de olması oyunun performansını sandığınız kadar etkilemez. İkisi de aynı diskte çalışıyor diye sizi üzmez merak etmeyin. Fakat oyunlar GTA V gibi kapasiteli oyunlar ise bence oyunu da SSD'ye kurun. Steam de SSD'de çok yer kaplamaz o da orada bulunsa fena olmaz.

Steam'in de HDD de olması oyunun performansını sandığınız kadar etkilemez. İkisi de aynı diskte çalışıyor diye sizi üzmez merak etmeyin. Fakat oyunlar GTA V gibi kapasiteli oyunlar ise bence oyunu da SSD'ye kurun. Steam de SSD'de çok yer kaplamaz o da orada bulunsa fena olmaz.
Daha önce Steam i ssd kurdum, Windows da SSD kurulu. 240 GB kapasitesi var. Witcher 3 oynuyorum hdd kurulu fakat dosyaları sanırım SSD ye kaydediyor. Anlamadığım bir şekilde. Dün gece oynarken bir anda doldu. Disk temizleme felan yaptım ama 11 GB boş alan oldu. Bende sıfırladım bilgisayarı. Şimdi HDD kurmak istiyorum Steami, gta5 ve CS go bu ikisini SSD kuracağım. diğer hikaye oyunlarıni HDD e kuracağım.

Geri
Yukarı