Steam'i tüketici haklarına vermek

Sözleşmeye istediklerini yazarsan haklı olursun diye bir şey yok. Örneklemem doğru. Sen 25'tl bildirim sınırı koyuyorsun ve dolandırıcı 24 24 TL hesabını boşaltıyor. Benim virüs yemem destek beklemeyeceğim veya bu durumun engellemesini istemeyeceğim anlamına gelmez.

@imnotagamer
Basit çözüm: Kullanıcalara hangi para aralığında bildirim geleceğini ayarlama imkanı verirsin. Kimsede seni dolandıramaz. Sen istersen bildirimsiz kullan. İsteyen 1 kuruşa bile bildirim alsın.

Ayrıca satın alımlarda bildirim sistemide yok. Bak steamden sorumluluk kalktı. Kullanıcıda korunmuş oldu. Malesef ilk okul seviyesinden anlatmak zorunda bırakıyorsunuz.

Burada sistemin bir açığı var gelmiş bana virüs yemeseydin diyorsun. Soruyorum ne alaka? Zaten sistemde bu iki basit ayar olsa kimse dolandırılmaz.

İkincisi mantıklı veya mantıksız sorumun cevabı bu değil. Canınız laf sokmak istemiş sadece. Virüs mü yediniz oh iyi olmuş düşüncesindesiniz. Sizden işin huluk bilgisi sorulmuyor. Sormadığım bir şeyi cevaplamayın lütfen.
Steam'in bu konulardaki politikası belli. Bunları kabul ederek kayıt oluyorsunuz. Steam'i şikayet etmekle bir yere varamayacaksınız.

Onların kararı Valve'a sökmez. Boşuna uğraşmayın. Kaldı ki güncel olarak kullanıcı hatası olmadan envanterinizin boşaltılma ihtimali de bulunmuyor. Sistemsel bir açık olsa ve bu durum herkesi etkilemiş olsa o zaman başka. Bunun haricinde tüm sorumluluk size ait. Bu konu hakkında da Valve'ın tavrı gayet net.

Arkadaşa gerekli cevaplandırma yapıldı bence arkadaşlar devam ettirmeyin. Arkadaşa gerekli bilgi herkes tarafından verildi. İsterse bir avukat tutup dava edebilir. Sonuçta hesabın güvenliğinden kendisi sorumlu. Yaşı biraz küçük bir arkadaş olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple gereklerin söylenmesini değil, kendi istediklerinin söylenmesini istiyor sanırım.

Hesap senin sorumluluğun da çaldırmasaydın hem de Steam bunlarla ilgilenmiyor istersen sözleşmeye bak.

Hocam hesabınız da ne vardı? Bir avukat tutup şikayet edin hesabınız daki para miktarıyla inanılmaz fazla tazminat bile alabilirsiniz tabi hesapta 10Klık skinler filan varsa 15-20 lira için dava ya değmez.

Geri
Yukarı