Steam'in kapladığı 394 GB yer nasıl azaltılır?

394 GB STEAM yer kaplıyormuş, sorun şu ki benim yüklediğim oyunların toplamının 2 katı. Ayrıca özelliklerden de kontrol ettim, orada da 312 GB diyor. Nasıl azaltırım? Hiçbir SS, video veya mod bulunmamaktadır. Laptop kullanıyorum, 1 TB hafızası var, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce 940MX 2 GB VRAM var. Marka HP.

Dosya Ekleri

• NeDemekBu.PNG
    NeDemekBu.PNG
    286,9 KB · Görüntüleme: 88
  • Nasıl.PNG
    Nasıl.PNG
    407,9 KB · Görüntüleme: 83
394 GB Steam yer kaplıyormuş, sorun şu ki benim yüklediğim oyunların toplamının 2 katı. Ayrıca özelliklerden de kontrol ettim, orada da 312 GB diyor. Nasıl azaltırım? Hiçbir SS, video veya mod bulunmamaktadır. Laptop kullanıyorum, 1 TB hafızası var, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce 940MX 2 GB VRAM var. Marka HP.
Eğer iki ayrı disk bölümünde kayıtlı oyunların varsa mesela HDD ve SSD ya da aynı HDD içinde C: ve D: olmak üzere iki bölüm. C:'de Steam klasörü varsa ve D:'ye de yüklediysen ikisinin toplamı olabilir. Ayrıca Windows yanılıyor olabilir. Mesela önceden 394 GB'a çıkmıştır fakat sen oyun sildikten sonra Bug'a girip 394'te kalmış olabilir. Aklıma gelenler sadece bunlar. Boyut küçültmek istiyorsan oyun silmekten başka çaren yok.

Bu Dediğini uyguladım Arma 3 30GB kuyruktaydı kaldırdım bir şey değişmedi :/
Şu an kuyrukta oyun varsa alan ayırmış olabilir.
Eğer iki ayrı disk bölümünde kayıtlı oyunların varsa mesela HDD ve SSD ya da aynı HDD içinde C: ve D: olmak üzere iki bölüm. C:'de Steam klasörü varsa ve D:'ye de yüklediysen ikisinin toplamı olabilir. Ayrıca Windows yanılıyor olabilir. Mesela önceden 394 GB'a çıkmıştır fakat sen oyun sildikten sonra Bug'a girip 394'te kalmış olabilir. Aklıma gelenler sadece bunlar. Boyut küçültmek istiyorsan oyun silmekten başka çaren yok.
Az önce 8 GB lık oyun sildim denetim masasından kontrol ettim değişmedi. Sanırım Bug'da kalmış.

Bu Dediğini uyguladım Arma 3 30GB kuyruktaydı kaldırdım bir şey değişmedi :/

Bir oyunu güncelleme kuyruğundan kaldırsanız da oyunun güncelleme dosyaları siz tekrar oyunu kuyruğa ekleyinceye kadar duracaktır. "steamapps>downloading" klasöründe halihazırda güncellenen oyun için ayrılan yeri ve güncelleme dosyalarını görebilirsiniz, güncelleme işlemi bittikten sonra dosyanın boyutu zaten azalacktır.

Yüklü ve güncelleniyor olan tüm oyunları topladım, 248,464 GB çıktı. Ayrıca STEAM klosörünün Boyutu 312 GB'den 284 GB'ye düştüğünü fark ettim, sorum şu bugda kalmış GB'ler ya da Steamin Denetim masasında gösterdiği boyut benim alanımı etkiliyor mu ?
Bir oyunu güncelleme kuyruğundan kaldırsanız da oyunun güncelleme dosyaları siz tekrar oyunu kuyruğa ekleyinceye kadar duracaktır. "steamapps>downloading" klasöründe halihazırda güncellenen oyun için ayrılan yeri ve güncelleme dosyalarını görebilirsiniz, güncelleme işlemi bittikten sonra dosyanın boyutu zaten azalacktır.
Hayır kuyruktan kaldırmadım oyunu kaldırdım. Bende güncelleme kuyruğunda çok fazla oyun var, oyunu kaldırırsam Steam'in boyutu azalır mı ?
Ne yapsam bir türlü denetim masasındaki Steam boyutunu 394 GB'dan aşşağı düşüremedim, ama STEAM klasörü 312 GB'dan 271 GB'ta kadar düşürdüm, Hatta şöyleki 230 GB boş alanım vardı şu an 271 GB ama Steam hala 394 GB Yer Kaplıyor diyor Denetim Masası. İndirme önbelleğinide temizledim kuyruktaki oyunların bir kaçını temelli kaldırdım bir kaçının güncellemesini bitirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı