Steelseries 3hv2 Mikrofon Oyuna Girince Cızırtı

MOBeyusuf

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün Steelseries 3hv2 kulaklık aldım. Biri mikrofonun diğeri kulaklığın olmak üzere 2 jakı vardı. Ben de arka panelde gereken yerlere taktım. Kulaklık çalıştı ancak mikrofon PC tarafından algılansa da çalışmadı. Oysa eski kulaklığımın mikrofonunu taktığımda çalışıyordu. Bu sefer ön paneldeki jaklara taktım ve bu sefer mikrofon çalıştı.

Ama Skype'taki arkadaşımın dediğine göre ben oyuna girince arkadan çok feci bir ses geliyormuş. Traş makinesi sesi gibi bir sesmiş. Ben de aygıtı dinleyi seçtim ve cidden öyle olduğunu fark ettim. Hatta oyuna girmeden de çok zor fark edilecek derecede cızırtı geliyor. Web'de dolaşırken sayfayı indirirken biraz daha yüksek bir cızırtı geliyor.

Ses driverını silip yeniden yükledim, güncelledim ama düzelmedi. Bu arada bir şey fark ettim. Ses driverı yokken yani kulaklıktan ses gelemiyorken bile oyuna girince o ses geliyor. Birçok yerde çözüm olarak dxdiag>Ses>Donanım Ses Hızlandırma kısmından Temel İvme'yi seçme gösterilmiş ancak bende Ses bölümünde Donanım Ses Hızlandırma ya da herhangi bir başka ayar yapma seçeneği yok. Çoğu kişi bu yöntemle sorunu çözmüş.

Windows 8.1 Pro 64-bit kullanıyorum. Şu çözümü kullandığım Windows sürümünde nasıl uygulayabilirim? Ya da sunabileceğiniz başka bir çözüm var mı? Ona göre iade edeceğim kulaklığı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı