SteelSeries Apex M400 vs Logitech G413

antigone13

Decapat
Ben klavye almak istiyorum RGB'yi hiç sevmem, sadelik arıyorum. Benim için önemli olan feedback. Bol bol oyun oynarım ama sesinde çok fazla olmasından rahatsız olurum. Kısacası Brown switch veya bu Switch'e yakın herhangi bir switch klavye arıyorum. Bahsi geçen 2 klavye arasında kaldım görüşlerinizi almak isterim. Bütçem 300 TL olup bütçeme uygun tavsiye edebileceğiniz daha klavye varsa tavsiyelerinizi almak isterim.

Ayrıca forumdaki arkadaşlara da teşekkürlerimi sunarım ilk başta Gamepower'ın Warlock klavyesini düşünüyordum fakat belirttiğiniz görüşlerde hiç de "iyi" olmadığını fark ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende sessizliğe önem veren biriyim. Birkaç klavye kullandım, şunu belirteyim eğer sessizlik istiyorsanız mekanik klavye almayacaksınız. Bütün mekanik klavyeler ses çıkartıyor. Ya zarlı klavye alacaksınız yada yarı mekanik klavye alacaksınız sessizlik önemliyse.

Eğer sadelik ve sessizlik önemliyse Steelseries Apex Raw alabilirsiniz. Ben bunun bir üst modelini kullanmıştım, sadece boşluk tuşuna basınca biraz ses çıkartıyor. Mekanik değil zarlı ama çok sessiz fakat Türkçe tuş dizilimi yok.

Steelseries Apex Raw (US) Beyaz Aydınlatmalı Oyuncu Klavyesi Fiyatı
Benim kullandığımı da buldum ; Türkçe değil.
HP OMEN Oyuncu Klavye SteelSeries X7Z97AA Fiyatı

Türkçe tuş dizilimi önemliyse biraz paraya kıyıp Razer Ornota, o da mekanik değil (yarı mekanik) ama sessiz bir klavye. Logitech G413'ten daha sessiz bir klavye.

Razer Ornata Türkçe Klavye Fiyatı - Taksit Seçenekleri

İllaki mekanik olsun ve Türkçe tuş dizilimi olsun derseniz. O zaman Logitech G413, Steelseries M400 daha sesiz ama Türkçe tuş dizilimi yok.

Şunu belirteyim mekanik klavye sadece bir satış politikası. Mekanik klavyenin oyunculuğa hiç bir katkısı yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı