Çözüldü SteelSeries Arctic 3 mikrofonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hydro2K

Hectopat
Anakart
MSI A320M-A PRO
İşlemci
Ryzen 3 1200
Selam, SteelSeries Arctis 3 kulaklığımın mikrofonu çalışıyor fakat bilgisayarım bunu algılamıyor.
Telefon ve diğer bilgisayarlarda çalışmasına rağmen kendi bilgisayarım sesi kulaklığa verirken mikrofonu görüyor fakat ses almıyor. Discord'da sesim karşıya gitmiyor fakat duyabiliyorum. Dün gece ise her şey normaldi, bu sabah başladı.
Kulaklık normalde tek jak fakat SteelSeries'in kendi jak çoklayıcısını kullanıyorum.

Çözüm
Yazılımını kontrol edin hocam. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi varsayılan değişmiş olabilir.
Kulaklığımın yazılımı yok maalesef. SteelSeries bu kulaklığı "Windows uyumlu nasılsa" diyerekten sürdüğü için SteelSeries'in kendi yazılımının bir etkisi yok.

Evet arkadaşlar sonunda çözdüm, ses driverları kendi kendine kafayı yemiş ve bozulmuş, A320M-A PRO için driverları silip güncel driverları kurduğum zaman sorun çözüldü.
Selam, SteelSeries Arctis 3 kulaklığımın mikrofonu çalışıyor fakat bilgisayarım bunu algılamıyor.
Telefon ve diğer bilgisayarlarda çalışmasına rağmen kendi bilgisayarım sesi kulaklığa verirken mikrofonu görüyor fakat ses almıyor. Discord'da sesim karşıya gitmiyor fakat duyabiliyorum. Dün gece ise her şey normaldi, bu sabah başladı.
Kulaklık normalde tek jak fakat SteelSeries'in kendi jak çoklayıcısını kullanıyorum.
Sadece Discord üzerinden ses iletilmiyor ise uygulama ayarlarından mikrofonun seçili olup olmadığına bakın. Diğer ayarları da kontrol etmeyi unutmayın.

Kablonun tam girip girmediğini kontrol edebilirsiniz hocam. Onun dışında bilgisayar ayarlarınızı da kontrol edin. Belki mikrofonu kapatmış olabilirsiniz.
Elimde SteelSeries'in tamamen aynı bir çoklayıcısı daha vardı, onda da aynı sorun var, kulaklık sorunsuz fakat mikrofonu çalışmıyor.

Windows ayarlarından uygulamaların mikrofon kullanımını kapatmış olabilir misiniz?
Hayır, açık.

Hayır işte sorun da orada. Hiçbir şeyi ellemedim dün gece sadece bilgisayarı kapattım ve sonuç bu.

Sorun sizden kaynaklı olmayabilir Windows Update atıyor bir şey oluyor ayar değişiyor. Discord'da cihaz değişmiş olabilir. Windows yürütme cihazındaki çıkış aygıtı değişmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı