SteelSeries Arctis 1 ses gelmiyor

Devolve

Hectopat
Selam, iki gün önce bilgisayarımı kapatırken kulaklık sıkıntısız çalışıyordu fakat ertesi sabah okula giderken bilgisayarı açtığımda "ses sorunları bulundu" tarzı bir bildirim geldi ve ben de acelem olduğu için bakamadım. Akşam eve geldiğimde kulaklıktan ses gelmiyordu ve mikrofon çalışmıyordu ses ayarlarından "sorunu gider" seçeneği ile mikrofonu düzelttim fakat ses gelmeme sorunu devam ediyordu. Biraz uğraştıktan sonra ses çıkış aygıtını "hoparlör" olarak değiştirdiğimde sorun çözüldü, fakat bilgisayarı bugün tekrar açtığımda otomatik olarak "SteelSeries Sonar Gaming" seçeneği seçiliydi ve ses yine gelmiyordu. Tekrar "hoparlör" olarak değiştirdiğimde düzeldi fakat eskiden ben çıkış aygıtını "SteelSeries Sonar Gaming" olarak kullanıyordum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözerim? Kulaklık bozulmuş olabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SteelSeries Engine yazılımını aç sonar kısmından Mixer'a gir oradaki girişleri kulaklık olarak seç benim mikrofon 1 yıldır çalışmıyor Artics 3 var ben düzeltemedim ses sorununu dediğim gibi düzeltebilirsin.

SteelSeries Engine yazılımını aç sonar kısmından Mixer'a gir oradaki girişleri kulaklık olarak seç benim mikrofon 1 yıldır çalışmıyor Artics 3 var ben düzeltemedim ses sorununu dediğim gibi düzeltebilirsin.

Adamsın reis bende çözdüm senin sayende. Monitör olmuş. Bütün çıkış cihazları kendiliğnden düzelttim şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamsın birader teşekkür ederim bende bunu gördüm hallettim. Bir sorum daha var steelseries sonar yazılımında son zamanda başıma geldi sesim hem yankılı karşıya gidiyor hem bana yankılı şekilde geri geliyor. İzlediğim videolar bile yankılı geliyor . Ayrıca her konuştuğum kelime kulaklığıma geri geliyor konuşurken kendimi duyuyorum. Görselde gösterdim. Eskiden böyle değildi.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    205,1 KB · Görüntüleme: 192
  • 12.jpg
    12.jpg
    159,9 KB · Görüntüleme: 173
Adamsın birader teşekkür ederim bende bunu gördüm hallettim. Bir sorum daha var SteelSeries Sonar yazılımında son zamanda başıma geldi sesim hem yankılı karşıya gidiyor hem bana yankılı şekilde geri geliyor. İzlediğim videolar bile yankılı geliyor. Ayrıca her konuştuğum kelime kulaklığıma geri geliyor konuşurken kendimi duyuyorum. Görselde gösterdim. Eskiden böyle değildi.

Bende mikrofonu düzelttim bozuk değilmiş ses yankı sorunuda gürültü engellemeyi aç sonarda mikrofonda o şekilde çözülüyor fazla arttırma ama ses kesik gider sonra.

SteelSeries Engine yazılımını aç sonar kısmından Mixer'a gir oradaki girişleri kulaklık olarak seç benim mikrofon 1 yıldır çalışmıyor Arctis 3 var ben düzeltemedim ses sorununu dediğim gibi düzeltebilirsin.

Sonar kısmından Mixer'i bulamıyorum sanırım güncellenmiş başka bir yerde mi? Benim kulaklıktan da hiç ses gelmiyor ama kullanılan cihaz SteelSeries-Gaming yazıyor kulaklık kullanılıyor ama ses gelmiyor. Kabloları falan da kontrol ettim ama olmadı Windows sorun giderici de halledemedi.

Geri
Yukarı