SteelSeries Arctis 3 Mikrofonu Sessize Alınmıyor

smnfrkn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Forumda @Jira tarafından açılan konuya ve Rival 700'den memnuniyetime güvenerek 300-350 TL bandında Arctis 3'ü almaya karar verdim ve de aldım. Sesi kalitesiz değil, biraz kısık benim kulak zevkime göre, mikrofonuyla ilgili beklentilerim vardı ama beklentilerimi tam anlamıyla karşılamadı diyebilirim. Kullanırken gürültü filtrelerini açınca ağza çok yakınlaştırmak gerekiyor yoksa kesilme yapıyor ama çok yaklaştırınca da ses patlamaları yapıyor, sert ve sessiz harflerde özellikle. Hadi bunu şöyle böyle çözdüm diyelim ki filtreleri kısınca biraz hışırtı duyuyorum, daha önemli bir sorun var.

Mikrofonu kulaklık üzerinden sessize alınca, SteelSeries Engine üzerinden loopbacki aktif ettiğimde mikrofona dokununca hışırtı sesi geldiği duyuluyor çok derinden. Kulağımla vesvese yapıyorum desem, ses aktivitesi takip eden programlar da benimle aynı şeyi söylüyor. Çin'den 14 dolara aldığım kulaklığın mikrofonuyla hiç uğraşmamıştım dünden beri bunu ayarlamaya çalışıyorum. Konuyla ilgili fikre ve öneriye çok ihtiyacım var. Gerekirse iade edip farklı bir şey bakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctis 5 de kullanıyorum, nefes sesi ve patlama için ideal. Kaliteli yapıya sahip.

Mikrofon Süngeri - n11.com

Rica etsem ölçülerini söyleyebilir misiniz 25x20x8 mm ise eğer Çin'den almayı planlıyorum çünkü orada 5 tanesi 70 cent ve de şu an için idare edecek bir pop filtresi yaptım.

Noise gate fullemeyin. Kitapçığında da ağıza yakın olması yazıyor zaten.

Sesi ise performans moduna alarak ses seviyesini yükseltebilirsiniz.

Noise Gate low, Noise Reduction High ayarlarda kullanıyorum. Filtre uydurunca ağza yakın tutmak daha kolay oldu. Mikrofonun sessize alınmamasıyla ilgili Reddit'te de 1 post gördüm. SteelSeries'e mail attım. Farklı bilgisayarda deneyin demiş. :)

Rica etsem ölçülerini söyleyebilir misiniz 25x20x8 mm ise eğer Çin'den almayı planlıyorum çünkü orada 5 tanesi 70 cent ve de şu an için idare edecek bir pop filtresi yaptım.

Noise Gate low, Noise Reduction High ayarlarda kullanıyorum. Filtre uydurunca ağza yakın tutmak daha kolay oldu. Mikrofonun sessize alınmamasıyla ilgili Reddit'te de 1 post gördüm. SteelSeries'e mail attım. Farklı bilgisayarda deneyin demiş. :)

Ölçülerini verdiğim linkte ürünün özelliklerine bakarak görebilirsiniz. Ayrıca linkteki ürünü şiddetle tavsiye ederim. Birebir uyum ve çok kaliteli.

Ölçülerini verdiğim linkte ürünün özelliklerine bakarak görebilirsiniz. Ayrıca linkteki ürünü şiddetle tavsiye ederim. Birebir uyum ve çok kaliteli.

Kulaklığa dokunduğum zaman bile mikrofon ses algılıyor kulaklığı düzeltemiyorum kafamda. Sanırım iade edeceğim.

Sizin attığınız ürünü alacağım, eğer istediğim performansı vermezse iade edeceğim. Teşekkürler.

Kulaklığa dokunduğum zaman bile mikrofon ses algılıyor kulaklığı düzeltemiyorum kafamda. Sanırım iade edeceğim.

Sizin attığınız ürünü alacağım, eğer istediğim performansı vermezse iade edeceğim. Teşekkürler.
Kulaklığı düzeltirken ses çıkması her kulaklıkta olur.

Görev çubuğunda ses ikonuna sağ tıklayın.
Kayıttan yürütme aygıtları > VoizReal Exp > Gürültü tutma ve akustik eko iptali işaretleyip test edin.

Kulaklığı düzeltirken ses çıkması her kulaklıkta olur.

Görev çubuğunda ses ikonuna sağ tıklayın.
Kayıttan yürütme aygıtları > VoizReal Exp > Gürültü tutma ve akustik eko iptali işaretleyip test edin.

Kulaklığı yolladım, bir sonraki aldığım kulaklıkta dediğinizi uygulayacağım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı