SteelSeries Arctis 3 mikrofonu ekran seslerini algılıyor

Zorkun09

Centipat
SteelSeries Arctis 3 kulaklığım var ve mikrofonunu kullanıyorum fakat bir sorun var mikrofon ekrandaki uygulama seslerini (YouTube Spotify veya oyun) algılıyor ve iletiyor yani mesela YouTube'dan video izlerken videonun sesi Discord'dan karşıya gidiyor veya Spotify'dan müzik dinlerken sesi karşı tarafa gönderiyor nasıl çözebilirim?

Nasıl yapayım.

Windows'un kendi ses kaydedicisinden kayıt başlat. Mikrofona elinle vur. Yani üfle istersen fark etmez. Eğer üflediğinde gelen ses geliyorsa PC'nin yerleşik mikrofonundan değil senin taktığın harici mikrofondan gelir. Ancak sistemden alıp almadığını bilmiyorum. Bu laptop ve içinde mikrofon bulunan masaüstüler için geçerli.
Mikrofonu elinle sıkıca kapat, şarkı vs aç bakalım yine gidecek mi karşıya.

Benim yöntem yanlış oldu sizin dediğiniz D0RU.

Bu kulaklığın arkasında mikrofon kapatma tuşu var kapatmama rağmen gidiyor.Mesela LoL sesli sohbetinde müzik dinlerken karşıya gitmemesi için kulaklığın mikrofonunu kapatmam yetmiyor direk lol den kapatmam gerekiyor.
mikrofonu elinle kapatsan dahi deneyebilirsin, artık senin yaratıcılığına kalmış 😂

Ben Arctis 1'in olduğunu bile bilmiyordum
Bu kulaklığın arkasında mikrofon kapatma tuşu var kapatmama rağmen gidiyor.Mesela LoL sesli sohbetinde müzik dinlerken karşıya gitmemesi için kulaklığın mikrofonunu kapatmam yetmiyor direk lol den kapatmam gerekiyor.

Bende de aynı problem var, başlarda yoktu sonradan 1 jack girişini 2 jack girişine dönüştüren kablonun dişi giriş kısmının sandalye tekerleğim tarafından ezilmesi ve yıpranması sonrasında dediğin sorunun birebir aynısını yaşamaya başladım(ya da ben öyle sandım). Dün akşam bu yüzden yeni kablo sipariş ettim, kablolar geldiğinde ve denediğimde test sonucunu söylerim.

Bende de aynı problem var, başlarda yoktu sonradan 1 jack girişini 2 jack girişine dönüştüren kablonun dişi giriş kısmının sandalye tekerleğim tarafından ezilmesi ve yıpranması sonrasında dediğin sorunun birebir aynısını yaşamaya başladım(ya da ben öyle sandım). Dün akşam bu yüzden yeni kablo sipariş ettim, kablolar geldiğinde ve denediğimde test sonucunu söylerim.
Beklerim eğer sorun kabloda ise bende düşünürüm.(Kulaklık kablosu değil mi?)

Denetim masası -> kayıt -> stereo karışımı veya stereo mix olabilir. Sağ tık yapıp devre dışı bırakın. Birde Discord'dan giriş aygıtınızı kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı