SteelSeries Arctis 3 ses karşıya gidiyor

FRNC

Femtopat
Öncelikle selamün aleyküm.

2019'da PC topladım Discord'ta ekiple konuşurken PC'deki seler karşı tarafa gidiyor ör. YouTube müzik, oyun sesleri ama Mic. Ten gitmiyor yazılımsal olarak gidiyor. Kulaklıkla kullanıyorum PC'yi kulaklığın sesi kısık dahi olsa benim duyduğum sesleri karşı tarafta duyuyor. Bütün forumlardaki çözümlere baktım hepsini denedim surunu çözemedim. Aynı kulaklığı arkadaşımın PC'de denedik onda öyle bir sorun olmuyor (PC'ler neredeyse aynı) yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
Ryzen 3700X işlemci.
ASUS B450F ROG STRIX Gaming anakart.
ASUS 2060 6 GB ekran kartı.
Corsair Vengeance Pro 16 GB RAM.
SteelSeries Arctis 3 kulaklık.
ASUS VG258QR 165 Hz monitör.

Pek emin olmamakla birlikte sanal ses açık ise olabiliyor. Ben de Arctis 3 kullanıyorum, genelde sanal ses muhabbeti açıkken daha fazla oluyor. Onun haricinde kapatınca herhangi bir sorun yaşamadım tabii kulaklıktan mikrofonu kapatınca arada oyundaki yüksek seslerin gitmesi haricinde. Bunların dışında bir sıkıntı yok, ses gitmiyor yani konuşma sesleri vs.

Pek emin olmamakla birlikte sanal ses açık ise olabiliyor. Ben de Arctis 3 kullanıyorum, genelde sanal ses muhabbeti açıkken daha fazla oluyor. Onun haricinde kapatınca herhangi bir sorun yaşamadım tabii kulaklıktan mikrofonu kapatınca arada oyundaki yüksek seslerin gitmesi haricinde. Bunların dışında bir sıkıntı yok, ses gitmiyor yani konuşma sesleri vs.
evet tam olarak bu sebepten muzdaribim kulaklık üstünden mic. kapatıyorum ses halen karşı tarafa gidiyor düzelmiyor ne yapıcam bilmiyorum

Evet arkadaşlar bende aynı sorunla karşılaştım. Spotify'dan müzik dinlerken bir sıkıntı olmuyor fakat video, film izlerken sesler karşıya gidiyor. Kulaklığın mikrofonunu kulaklığın üzerindeki tuştan kapatsam dahi video sesi karşıya gitmeye devam ediyor. İlk başta yalıtımda bir sıkıntı var sandım fakat sorun yazılımsal gibi. Ses kartı almadan düzelme şansı yok mu? Gerçekten her gün farklı bir sıkıntısı çıkıyor. Bass hiç yok zaten kulaklıkta, almanızı tavsiye etmem arkadaşlar.

Geri
Yukarı