SteelSeries Arctis 3 Tek Taraftan Ses Gelme Sorunu

EmreK

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
SteelSeries Arctis 3 kulaklıkta sağ taraftan ses geliyor fakat sol taraftan ses gelmiyor. İnternette araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. SteelEngine desteğini kaldırmış SteelSeries maalesef o yüzden driver'ını da yükleyemiyorum. Ben yine de bulup indirdim fakat cihazı taktığımda Arctis 3 diye görmüyor kulaklığı SteelEngine. Kabloyu telefondan denediğimde bir sorun yaşamadım fakat bilgisayarda böyle bir sorun yaşatıyor. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum yardımcı olabilecek varsa sevinirim, teşekkürler.

Bende de SteelSeries Arctis 3 (2019) var. Ben sadece mikrofonunundan memnun değilim. Discord kullanırken çatışma seslerini karşıya iletiyor. Acaba bilgisayarınızın Jak girişinde bir sorun olabilir mi? Çünkü telefonda kullanırken sıkıntı yok demişsiniz. İtopya`dan aldıysan garantiye gönderebilirsin. Ayrıca kullandığınız ürün 2019 model mi yoksa önceki model mi onu belirtirseniz yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara kolaylık etmiş olabilirsin.

Bilgisayarda zaten hâli hazırda 5.1 ses sistemi takılı aynı jakta, bunun dışında Sony xb50ap model kulaklığım da çalışıyor. Ancak bu kulaklık, bu anakartta böyle bir sorun çıkarttı sebebini anlayamadım. Bunu ikinci el aldım, önceki model 2019 Edition değil, satın aldığım adam çok az kullanmış zaten. Bilgisayara takmak için gereken aparatı kullanmamış dahi, ambalajından ben söktüm. Zaten belirttiğim gibi kablolarla ilgili her türlü denemeyi yaptım, sorun kablolarla alakalı değil, yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor.
Şimdi sorunla alakalı bir güncelleme yapmam gerekiyor, sorun donanımsalmış :) Dün gece @actanonverba anakarta normal kulaklığımı takmamı söyledi, taktığımda onda da soldan ses gelmiyordu. Tabii şok oldum... Ardından sorunun tamamen donanımsal olduğunu fark ettik. Şimdi şöyle bir olay var. Şu fotoğrafta işaretli ismini bilmediğim devre elemanlarını oynattım elimle ve ses %90 oranında geldi sol tarafta, en çok yakalayabildiğim optimum bu oldu ama iki kişi baktık, dinledik tamamen eşit değil, özellikle bas ve tizde sağ tarafı kesinlikle yakalayamıyor. Bunun için anakart tamircisine ya da elektrikçiye verip yenisini taktırmak mıdır çözüm? Daha parçaların ismini bile bilmediğim için, şimdi de tamirinde yardıma ihtiyacım var :) Ağır bir sorun mudur? Yoksa hafif bir şey midir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2019-09-23 at 12.32.47.jpeg
    WhatsApp Image 2019-09-23 at 12.32.47.jpeg
    271 KB · Görüntüleme: 129
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı