SteelSeries Arctis 3 ve Arctis 5

Kutay Yağcı

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda kullanmakta olduğum kulaklıktan (Logitech G230) çok memnun olmadığım için yeni kulaklık almayı düşünüyorum. G230 ile Discord üzerinden konuşurken arkadaşlarım sesimin oldukça gürültülü geldiğini söylüyor ve ses açıp kapama yeri ara sıra çarpmaya başladı. İnternette araştırırken SteelSeries Arctis 3 ve Arctis 5 arasında kaldım, aralarında 250 TL kadar fark var. Arctis 5 DTS 7.1 kullanıyor ancak bu teknolojinin pratikte ses kalitesine ne derece etki ettiğini bilmiyorum. Çok fazla oyun oynayıp oyunlarda kimin ne taraftan geldiğine çok dikkat eden birisi değilim, ara sıra oyun oynuyorum. Ancak dizi/film izlerken, müzik dinlerken ve oyun oynarken genel olarak ses kalitesinin yüksek olmasına önem veren birisiyim. Arctis 3 ve Arctis 5'te hoparlör sürücüsü olarak Neo'dim sürücüleri 40mm yazıyor ve Logitech G230'da da 40mm sürücü bulunmakta. Bu sürücüler arasında fark var mı ses kalitesini ne ölçüde etkiler bilmiyorum. Bir de Arctis modellerinde "2019 Edition" bulunmakta, bu modellerin bir farkı var mı?

Bu koşullarda hangi kulaklığı almamı önerirsiniz? Arctis 5'e 250TL daha fazla vermemi gerektirecek yüksek bir ses kalitesi var mı? Alışveriş sitelerinde Arctis 3'te de 7.1 Surround ibaresini görüyorum, Arctis 5'te kullanılan teknoloji ile Arctis 3'te kullanılan teknolojiyi tam kavrayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı