SteelSeries Arctis 5 vs HyperX Cloud Alpha vs Cloud 2

MacroitTS

Hectopat
Bu üç kulaklık arasında kaldım. Her açıdan en iyisi sizce hangisidir? Anakartım ASUS B450-F GAMING. Aklımda SteelSeries Arctis 5 var ama aynı fiyat bazında önerileriniz varsa beklerim.
Bu üç kulaklık arasında kaldım. Her açıdan en iyisi sizce hangisidir? Anakartım ASUS B450-F GAMING. Aklımda SteelSeries Arctis 5 var ama aynı fiyat bazında önerileriniz varsa beklerim.
Ayrıca forumda da bu konu var. Giriyorum birisi diyor ki Arctis 5 al birisi diyor ki Cloud 2 al birisi de diyor ki Alpha al. Sonuçta kullanım alanları az çok aynı neden herkes bu kadar farklı tavsiyeler ediyor bilmiyorum. Müzik dinlemeyi severim dolayısıyla dinleyeceğim, fazlaca discorddan konuşacağım mikrofonun iyi olması önemli, oynadığım oyunlar tamamen ses kasmaya yönelik oyunlar. Şimdiden teşekkür ederim fikirleriniz için.

Ayrıca forumda da bu konu var. Giriyorum birisi diyor ki Arctis 5 al birisi diyor ki Cloud 2 al birisi de diyor ki Alpha al. Sonuçta kullanım alanları az çok aynı neden herkes bu kadar farklı tavsiyeler ediyor bilmiyorum. Müzik dinlemeyi severim dolayısıyla dinleyeceğim, fazlaca Discord'dan konuşacağım mikrofonun iyi olması önemli, oynadığım oyunlar tamamen ses kasmaya yönelik oyunlar. Şimdiden teşekkür ederim fikirleriniz için.

Son yazdığım 3 konuya sosyalde mesaj alamıyorum. Rica etsem benim gibi fikir arayanların dışındakiler bir cümle de olsa fikirlerini belirtebilir mi?

Son düzenleme:
1 senedir Cloud Alpha kullanıyorum Xonar DGX (200TL) ses kartıyla birlikte. Kulaklığın deri olan bütün kısımlarında açılma ve soyulma meydana geldi sebebi ise markette satılan ıslak mendiller ile silmem ve bazen duştan çıktığım zaman kafamı tam kurulamadan kulaklığı takmam zamanla bu sebeplerden ötürü soyuldu. Normal kullanımda bu soyulma olayı çok daha uzun sürer veya hiç soyulmaz. Kulaklık hafif ve ergonomik bir ürün. Bazen kafamda olduğunu unutup ayağa kalkıyorum ve kulaklığın kablosu çıkıyor. Hiç ağırlık yüklemiyor kafaya dediğim gibi çok rahat ve bazen kafamda olduğunu bile unutuyorum 10/10 verebilirim ergonomisine. Best Gaming Headset - The Ultimate Guide | ProSettings.net
buradan da bakacak olursak aktif E-sporu olan oyunların 1519 profesyonel oyuncusu içinden en fazla Cloud 2 ve Alpha kullanıyor. Alpha alıcaksan ses kartı alman gerekiyor çünki Anakarta veya kasa önüne takarsan kulaklıktan tam verim alamıyosun ve kötü ve az ses veriyor. Çoğu anakartın ses yongası kötü. Alpha ve iyi bir ses kartı ikilisi her türlü Cloud 2 den iyi ses kasma ve müzik açısından. Müzik dinleme konusunda'da çok iyi bende bu kulaklığı alırken Müzik ve Oyun için bir kulaklık arıyordum. Çok fazla seçeneğim vardı ve bu ikiliyi seçmiştim. Xonar DGX ile çok fazla ses veriyor. Youtube'da videoyu en kısık seçeneğe çeksem bile fazla geliyor ses sen düşün. Müzik konusunda üzmez. Basslardan dolayı full ses müzik dinlerken kulaklık titriyor. Çok temiz ses veriyor ama tabi alacağın ses kartınada bağlı. Oyunlarda noktasal olarak ses kasabiliyorum. 3 tane arka arkaya oda varsa ve herhangi birinde birisi ateş ediyorsa odanın köşesine kadar net ses alabiliyosun. ufak kıpırdamalar ayak sesleri vs. noktasal olarak ilk başta alışma süreci oluyor tabi. Kulaklığın tek eksi yönü Discord'da arkadaşlarımla konuşurken ses sekmesi. Kulaklık çok fazla ses verdiği için mikrofona giidyor kendi seslerini ve oyun seslerini duyuyorlar Baskonuş kullanıyorum mecburen. Çok fazla ayar denedim ama bir türlü olmadı belkide ben beceremedim. Mikrofon ses kalitesi iyi. Gerçek sesimle hemen hemen aynı aynı ve netlikte. Vereceğin paranın her kuruşunu hak eder kesinlikle pişman olmazsın. Arctis 5 internet kafede denemiştim ama memnun kalmadım ergonomisi Alpha kadar iyi değil ve ses ayarları felan yapılmamıştı kötü ses veriyordu ayarlar yapıldıktan sonra daha iyi olur muhtemelen ama bence Cloud 2 veya iyi bir ses kartlı Alpha daha iyi.

Ergonomi 10/10
Oyun 9/10
Müzik 9/10

Ama ben genede şu kulaklığıda araştır derim. Mikrofonu baya iyi olması lazım. (LOGITECH 981-000818 PRO X 7.1 SURROUND GAMİNG HEADSET fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da)

Son düzenleme:
1 Senedir Cloud Alpha kullanıyorum xonar DGX (200TL) ses kartıyla birlikte. Kulaklığın deri olan bütün kısımlarında açılma ve soyulma meydana geldi sebebi ise markette satılan ıslak mendiller ile silmem ve bazen duştan çıktığım zaman kafamı tam kurulamadan kulaklığı takmam zamanla bu sebeplerden ötürü soyuldu. Normal kullanımda bu soyulma olayı çok daha uzun sürer veya hiç soyulmaz. Kulaklık hafif ve ergonomik bir ürün. Bazen kafamda olduğunu unutup ayağa kalkıyorum ve kulaklığın kablosu çıkıyor. Hiç ağırlık yüklemiyor kafaya dediğim gibi çok rahat ve bazen kafamda olduğunu bile unutuyorum 10/10 verebilirim ergono misine. Best Gaming Headset - The Ultimate Guide | ProSettings.net
Buradan da bakacak olursak aktif e-sporu olan oyunların 1519 profesyonel oyuncusu içinden en fazla Cloud 2 ve Alpha kullanıyor. Alpha alacaksan ses kartı alman gerekiyor çünkü anakarta veya kasa önüne takarsan kulaklıktan tam verim alamıyorsun ve kötü ve az ses veriyor. Çoğu anakartın ses yongası kötü. Alpha ve iyi bir ses kartı ikilisi her türlü Cloud 2'den iyi ses kasma ve müzik açısından. Müzik dinleme Konusunda'da çok iyi bende bu kulaklığı alırken müzik ve oyun için bir kulaklık arıyordum. Çok fazla seçeneğim vardı ve bu ikiliyi seçmiştim. Xonar DGX ile çok fazla ses veriyor. YouTube'da videoyu en kısık seçeneğe çeksem bile fazla geliyor ses sen düşün. Müzik konusunda üzmez. Basslardan dolayı Full ses müzik dinlerken kulaklık titriyor. Çok temiz ses veriyor ama tabii alacağın ses kartınada bağlı. Oyunlarda noktasal olarak ses kasabiliyorum. 3 tane arka arkaya oda varsa ve herhangi birinde birisi ateş ediyorsa odanın köşesine kadar net ses alabiliyorsun. Ufak kıpırdamalar ayak sesleri vs. noktasal olarak ilk başta alışma süreci oluyor tabii. Kulaklığın tek eksi yönü Discord'da arkadaşlarımla konuşurken ses sekmesi. Kulaklık çok fazla ses verdiği için mikrofona giidyor kendi seslerini ve oyun seslerini duyuyorlar baskonuş kullanıyorum mecburen. Çok fazla ayar denedim ama bir türlü olmadı belki de ben beceremedim. Mikrofon ses kalitesi iyi. Gerçek sesimle hemen hemen aynı aynı ve netlikte. Vereceğin paranın her kuruşunu hak eder kesinlikle pişman olmazsın. Arctis 5 internet kafede denemiştim ama memnun kalmadım ergonomisi Alpha kadar iyi değil ve ses ayarları falan yapılmamıştı kötü ses veriyordu ayarlar yapıldıktan sonra daha iyi olur muhtemelen ama bence Cloud 2 veya iyi bir ses kartlı Alpha daha iyi.

Ergonomi 10/10.
Oyun 9/10.
Müzik 9/10.

Ama ben genede şu kulaklığıda araştır derim. Mikrofonu bayağı iyi olması lazım. (LOGITECH 981-000818 PRO X 7.1 SURROUND GAMİNG HEADSET fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da)

Anakartımı yukarıda belirttim. Ses kartı alamam herhalde. Bundan önce SteelSeries Arctis 3 kullanıyordum. Onda da mikrofon sıkıntısı oldu sonra garantiye gönderdim. Bu sefer sizin dediğiniz sıkıntı oldu dinlediğim her şeyin sesi oyun, bilgisayar vs. karşı tarafa çok net gitmeye başladı. Sıfır kulaklıktı bu arada gönderilen. Şimdi tekrar gönderdim gelince satıp Arctis 5 almayı düşünüyorum. Bu serinin rahatlığından çok memnunum ama ben kulaklığı zaten dediğiniz sıkıntı yüzünden gönderdim dolayısıyla öyle olması benim için sıkıntı ayrıca ses kartı alamayacağım için de tercihimi etkiler. Sizce Arctis 5 beni üzer mi? İnternetten testlerine bakıyorum çok güzel geliyor her şeyi, mikrofon olsun ses olsun görüntü olsun.
1 senedir Cloud Alpha kullanıyorum Xonar DGX (200TL) ses kartıyla birlikte. Kulaklığın deri olan bütün kısımlarında açılma ve soyulma meydana geldi sebebi ise markette satılan ıslak mendiller ile silmem ve bazen duştan çıktığım zaman kafamı tam kurulamadan kulaklığı takmam zamanla bu sebeplerden ötürü soyuldu. Normal kullanımda bu soyulma olayı çok daha uzun sürer veya hiç soyulmaz. Kulaklık hafif ve ergonomik bir ürün. Bazen kafamda olduğunu unutup ayağa kalkıyorum ve kulaklığın kablosu çıkıyor. Hiç ağırlık yüklemiyor kafaya dediğim gibi çok rahat ve bazen kafamda olduğunu bile unutuyorum 10/10 verebilirim ergonomisine. Best Gaming Headset - The Ultimate Guide | ProSettings.net
buradan da bakacak olursak aktif E-sporu olan oyunların 1519 profesyonel oyuncusu içinden en fazla Cloud 2 ve Alpha kullanıyor. Alpha alıcaksan ses kartı alman gerekiyor çünki Anakarta veya kasa önüne takarsan kulaklıktan tam verim alamıyosun ve kötü ve az ses veriyor. Çoğu anakartın ses yongası kötü. Alpha ve iyi bir ses kartı ikilisi her türlü Cloud 2 den iyi ses kasma ve müzik açısından. Müzik dinleme konusunda'da çok iyi bende bu kulaklığı alırken Müzik ve Oyun için bir kulaklık arıyordum. Çok fazla seçeneğim vardı ve bu ikiliyi seçmiştim. Xonar DGX ile çok fazla ses veriyor. Youtube'da videoyu en kısık seçeneğe çeksem bile fazla geliyor ses sen düşün. Müzik konusunda üzmez. Basslardan dolayı full ses müzik dinlerken kulaklık titriyor. Çok temiz ses veriyor ama tabi alacağın ses kartınada bağlı. Oyunlarda noktasal olarak ses kasabiliyorum. 3 tane arka arkaya oda varsa ve herhangi birinde birisi ateş ediyorsa odanın köşesine kadar net ses alabiliyosun. ufak kıpırdamalar ayak sesleri vs. noktasal olarak ilk başta alışma süreci oluyor tabi. Kulaklığın tek eksi yönü Discord'da arkadaşlarımla konuşurken ses sekmesi. Kulaklık çok fazla ses verdiği için mikrofona giidyor kendi seslerini ve oyun seslerini duyuyorlar Baskonuş kullanıyorum mecburen. Çok fazla ayar denedim ama bir türlü olmadı belkide ben beceremedim. Mikrofon ses kalitesi iyi. Gerçek sesimle hemen hemen aynı aynı ve netlikte. Vereceğin paranın her kuruşunu hak eder kesinlikle pişman olmazsın. Arctis 5 internet kafede denemiştim ama memnun kalmadım ergonomisi Alpha kadar iyi değil ve ses ayarları felan yapılmamıştı kötü ses veriyordu ayarlar yapıldıktan sonra daha iyi olur muhtemelen ama bence Cloud 2 veya iyi bir ses kartlı Alpha daha iyi.

Ergonomi 10/10
Oyun 9/10
Müzik 9/10

Ama ben genede şu kulaklığıda araştır derim. Mikrofonu baya iyi olması lazım. (LOGITECH 981-000818 PRO X 7.1 SURROUND GAMİNG HEADSET fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da)
O kulaklık bütçemi aşıyor bu arada.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı