Hyperx Cloud 2 vs Arctis 5 vs Cloud Alpha

ArdaVarnali

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben yeni bir kulaklık alacağım. Bu üç kulaklık arasında kaldım.
Bazı insanlar Cloud 2'ye eski diyor bazıları en iyisi diyor kafam karıştı.

Benim için en önemlisi FPS oyunlarında ses kasmak ve 7.1 ses özelliği hangisi daha iyi ise onu almak istiyorum.
Mikrofonda iyi olsa olur tabii. Ayrıca paraları çok yakın olduğu içinde kararsızım

Cloud Alpha için ses kartın iyi ise al diyorlar anakartımda ki dahili ses kartı
Realtek ALC892 pek iyi olduğunu sanmıyorum ama bilen varsa yazsın.

Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
7.1 in işlevsel olduğunu düşünmüyorum. Pro oyuncular da kullanmıyormuş diye duydum. Ancak ses kartı yeterli değilse kulaklıkla birlikte gelen harici ses kartından daha yüksek ses almak mümkün.

Yani ne alayım ?

Ben Alpha alırdım. Bende de ALC892 var. Oyunlar için yeteceğini düşünüyorum. Ama yetmezse belki şöyle birşey alırım.

Ben Alpha alırdım. Bende de ALC892 var. Oyunlar için yeteceğini düşünüyorum. Ama yetmezse belki şöyle birşey alırım.

Ama banada 600 tl lik anakartın içinde ne kadar iyi bir ses kartı olur bilmiyorum oyuncu ses kartları benim bildiğim 500 tl vs. Ayrıca siz ne kullanıyorsunuz ?

Ama banada 600 tl lik anakartın içinde ne kadar iyi bir ses kartı olur bilmiyorum oyuncu ses kartları benim bildiğim 500 tl vs. Ayrıca siz ne kullanıyorsunuz ?

Bende Plantronics 788 var. 7.1 desteği var ama ne oyunlarda ne de film vs izlerken hiç keyifli olmuyor. Sesi fazla boğuyor bana göre. Oyunlarda ise fazla yaydığı için sesin yerini belirlemek daha zorlaşıyor. Sonuç olarak sanal 7.1 hepsi. Yani çok özel donanımsal 7.1 olan vardır belki. Ama aşırı pahalı olabilir onlar.

Sistemi yeniledim eski sistemde Plantronics'in sürücüleri sıkıntı çıkartıyordu. Yeni sürücü buldum yeni sistem kurdum şu an iyi bana yetiyor. Ama ilerde Alpha alma isteğim de var.

Eski sistemde ALC887 ses yongası vardı ve normal stereo kulaklığım da ses seviyesi düşük kalırdı. Ses kartlı Plantronics'i takınca ses seviyesi çok yükseliyordu.

Yeni sistemde MSI B450 Gaming Plus da ALC892 ses yongası var ve sese AMP olayı da gelmiş anlaşılan stereo kulaklığımı taktığımda sesi fazla açmadan sesi baya yükseliyor. Zaten 600 ohm kulaklıkları bile sürebildiği söyleniyor. Ne kadar doğru bilemem.

Tabi aynı zamanda müzik içinde kullanmayı düşünüyorsanız o zaman belki daha iyi ses kartlarına ihtiyacınız olabilir.

Oyuncu ses kartı 500 tl olsaydı Cloud 2 de o fiyatlı harici ses kartı kullanılmazdı. Birçok kişi kullanıyor ve oyunlarda memnun olmayan yok gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı