SteelSeries Arctis 5 vs Logitech G633 vs G433

MertDogan94

Kilopat
Yer
Kocaeli
Başlıkta da belirttiğim gibi bu 3 kulaklık arasında kaldım.
  • + En baştan belirteyim kulaklığın kumaş olması benim için çok önemli.
  • + Sünger istemiyorum terletiyor ve soyulmalar oluyor.
  • + Genel olarak oyun için tercih edeceğim. Müzik de dinleyeceğim tabi ama beklentim üst düzey müzik kalitesi değil.

Şimdi geleyim önce kendi düşüncelerime;
  1. Klavye, mouse Logitech markasını kullanan biri olarak sempatim hep Logitech üzerine ama G633 2015 yılında çıkmış bir kulaklık. Favorim şu an bu ama 3 sene önceki bir kulaklığı almak doğru mudur?
  2. Gerek bu forum, gerek diğer forum sitelerinde bu 3 kulaklık ile ilgili yorumları / karşılaştırmaları / olumlu-olumsuz yorumları okudum. Arctis 5 için çok fazla yorum ve konu var ama özet olarak çıkarttığım sonuç beni pek satın almaya yönlendirmedi açıkçası.
  3. G633 ile ilgili olumsuz yoruma denk gelmedim. İllaki vardır olumlu olumsuz yönleri ama şuanda 491 TL fiyatı var olabilecek çoğu özellik var kulaklıkta, malzeme kalitesi vs Arctis 5 ile kıyaslayınca biraz daha kaliteli gibi geldi bana. Ne dersiniz?
  4. G433 ile arasında 90 TL fark var, daha sade tasarıma sahip olması açısından listenin son sırasında ama hani gerek yok diğerlerine bu işini görür diyen olur belki diye düşünüyorum. Deneme fırsatım oldu mağazada, müzik açıp dinledim sadece bassları doygun diyebilirim.
  5. İlk defa üst düzey oyuncu kulaklığı alacağım. Plantronics marka kulaklığım var XBOX One için kullanıyorum ama PC'de kullanırken memnun değilim mikrofonu çıkarılıp takıldığından dolayı sesim gidiyor bazen gitmiyor arkadaşlarıma.
  6. Arctis 5 şu ana kadar inceleme videolarını izlediğim bütün kulakların içinde en iyi mikrofona sahip kulaklık diyebilirim. Tasarımı da hoşuma gidiyor, RGB aydınlatması da abartılı değil sade ve şık. Açıkçası ses kalitesini çok merak ediyorum. Bazısı genel sesi orta seviye demiş, yalıtımı iyi değil dışarIdan ses alıyor demiş. SS'in daha önce Teknosa'da 200 TL'ye satılan bir modelini alıp 1 gün deneyip iade etmiştim. Dışarıdan her şeyi duyuyordum çok rahattı kulaklık ama kötüydü. Bu da öyle mi diye meraktayım açıkçası.

Sonuç olarak bunlardan hangisini önerebilirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,görünüşe göre biraz da olsa marka takıntın var.Evet logitech çok sağlam bir marka ama bence Arctis 5 hem daha şık hem de daha rahat.Ama aralarında öyle ahım şahım bir fark yok.Eğer setini tamamlamak istiyorsan g633 alabilirsin:)

Evet eski bi kulaklık onun dışında g433 yerine 633 alman daha mantıklı hem dolby hem dts surround a sahip. 1-2 tık daha üstte 90 tl değer yani. Ama arctis 5 - g633 dediğinde arctis derim çünkü daha yeni. Bence bi kaç ay daha bekle logitechin yeni kulaklık çıkartmasını. Ve isteğin dışı ama klavye olarakta corsair öneririm g910 dan k70 e geçen birisi olarak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı