SteelSeries Arctis 5'te Discord konuşmaları ve sistem sesleri duyulmuyor

Peak2Core

Kilopat
Yer
Muğla
Merhaba, yaklaşık 5 yıldır SteelSeries Arctis 5 kulaklık kullanıyorum. Son 3-4 aydır bir problem var fakat tam olarak çözemedim. Kulaklığı kullananlar bilir; USB bağlantısı ile kullanıldığında iki farklı ses profili oluyor. İlki chat, ikincisi Game. Windows'ta sabit olarak Game profilinde kullanıyoruz. Discord'da ise chat profilini seçiyoruz. Bu sayede kulaklık ile gelen chat mixden oyunun ya da Discord'un sesini kısıp yükseltebiliyoruz. Soruna gelecek olursak, son 3-4 aydır sistem sesleri ve chat sesleri gelmiyor. Ne zaman ki Windows ses profilini chate alıyorum o zaman tüm sesleri sorunsuz duyuyorum. Mesela dün akşam arkadaşımla PUBG girdik. Normalde gelen sesler Discord açıp ses kanalına giriş yaptığım anda kesildi ve ne arkadaşımın sesini ne de sistem seslerini duyamadım. Ardından Windows ses profilini chate aldım ve sesleri sorunsuz duymaya başladım. Sorunun donanımsal olmadığı kesin ama sebebi ne bilmiyorum. Ek olarak tüm sürücülerim ve yazılımlarım güncel. Buna SteelSeries GG programı da dahil. Ek olarak bazen SteelSeries uygulamasına girdiğimde, kulaklık üzerinde "NOT CONNECTION" yazıyor. USB'yi söküp taktığımda yazı kayboluyor ve kulaklık ayarlarını konfigüre edebiliyorum. Konu ile ilgili aynı kulaklıkla sorun yaşayan oldu mu?

MB: ASUS TUF B550M-E Wi-Fi.
CPU: R5 5600.

Bilginizi rica ederim.

Ben de Arctis 9 kullanıyorum discord ses kanalındayken oyun açtığımda sesim gidiyor kanaldan çık gir yapınca düzeliyor aldığımdan beri böyle çok sıkıntı durum ben de henüz çözüm bulamadım GG programı ile alakalı olabilir belki, bilen var ise benim de çok işime yarar.

Driverlar güncel mi?
Her şey güncel evet.

Ben de Arctis 9 kullanıyorum discord ses kanalındayken oyun açtığımda sesim gidiyor kanaldan çık gir yapınca düzeliyor aldığımdan beri böyle çok sıkıntı durum ben de henüz çözüm bulamadım GG programı ile alakalı olabilir belki, bilen var ise benim de çok işime yarar.
Bence de GG ile alakalı. Çünkü daha önceden böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Geri
Yukarı