SteelSeries Arctis 7+ vs SteelSeries Arctis 9

İki kulaklık da çok tutulan ürünler. Arctis 7+ 'ı bilmiyorum kullanmadım. 9 'u kullanıyorum ve çok memnunum. 7.1 özelliği çok iyi çalışıyor, özellikle rekabetçi oyunlar oynuyorsan değerlendirebilirsin. Kulaklık pedleri de yumuşak, günde 10 saatin üstünde kullanıyorum hiç rahatsız etmiyor.

Çok müzik dinleyen biriyim, ses kalitesi ve düzeyi çok iyi. Daima en yüksek düzeyde müzik dinliyorum ve tam yanımda biri durmazsa dışarıdan ses duyulmuyor. Mikrofon da şöyle, discord 'da ve online oyunlarda sesimin net olduğunu, dip ses olmadığını, çok iyi olduğunu falan söylüyorlar.

Tam kablosuz, kablolu veya bluetooth ile kullanabiliyorsun. 7.1 özelliği sadece tam kablosuzda çalışıyor. Ben tam kablosuz kullanıyorum, yani alıcısını usb ile bilgisayara bağladım. Kulaklığı açtığımda anında alıcıya bağlanıyor ve kullanmaya başlıyorum.

Bilgisayarda, konsollarda kullanabilirsin ancak mobil cihazlarda kullanılamıyor.

Dosya Ekleri

• 0cd672e4-1cf7-4eaa-acec-49f07421c6c1.jpg
    0cd672e4-1cf7-4eaa-acec-49f07421c6c1.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 86
İki kulaklık da çok tutulan ürünler. Arctis 7+'ı bilmiyorum kullanmadım. 9'u kullanıyorum ve çok memnunum. 7.1 özelliği çok iyi çalışıyor, özellikle rekabetçi oyunlar oynuyorsan değerlendirebilirsin. Kulaklık pedleri de yumuşak, günde 10 saatin üstünde kullanıyorum hiç rahatsız etmiyor.

Çok müzik dinleyen biriyim, ses kalitesi ve düzeyi çok iyi. Daima en yüksek düzeyde müzik dinliyorum ve tam yanımda biri durmazsa dışarıdan ses duyulmuyor. Mikrofon da şöyle, Discord'da ve Online oyunlarda sesimin net olduğunu, dip ses olmadığını, çok iyi olduğunu falan söylüyorlar.

Tam kablosuz, kablolu veya Bluetooth ile kullanabiliyorsun. 7.1 özelliği sadece tam kablosuzda çalışıyor. Ben tam kablosuz kullanıyorum, yani alıcısını USB ile bilgisayara bağladım. Kulaklığı açtığımda anında alıcıya bağlanıyor ve kullanmaya başlıyorum.

Bilgisayarda, konsollarda kullanabilirsin ancak mobil cihazlarda kullanılamıyor.

Kardeşim kulaklıkta hiç kopma veyahut dip ses sıkıntısı oluyor mu? Bende alıcam

Kardeşim kulaklıkta hiç kopma veyahut dip ses sıkıntısı oluyor mu? Bende alacağım

Hayır, hâlâ kullanıyorum hiçbir problem çıkartmadı. Hem yazılıma hem de kulaklığa güncelleme göndermeye devam ediyorlar. Aldığında önce SteelSeries GG yazılımını kurup ardından Wireless transmitter'ı USB ile bağlayıp ardından kulaklığı da USB ile bağla ve yazılım güncellemesini yap. Çünkü ilk geldiğinde eski bir sürüm oluyor.

Güncellemeden sonra da yazılımda Engine yazan kısma girip ayarlardan mikrofon sesini kulaklıkta duymayı kapat, varsayılan olarak açık geliyor. Dip ses var zannedebilirsin açık unutursan.

Bir tavsiyem de 7.1 özelliği çok şarj kullanıyor, default ayarlarda 7.1'i kapalı, rekabetçi oyunlarda açık olacak şekilde profil oluştur. Böylece o oyunlara girdiğinde 7.1 otomatik açılır onun dışında kapalı kalır. Çok daha uzun saatlerce kullanırsın böylece.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    218,6 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    407,1 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    317,8 KB · Görüntüleme: 47
Hayır, hâlâ kullanıyorum hiçbir problem çıkartmadı. Hem yazılıma hem de kulaklığa güncelleme göndermeye devam ediyorlar. Aldığında önce SteelSeries GG yazılımını kurup ardından Wireless transmitter'ı USB ile bağlayıp ardından kulaklığı da USB ile bağla ve yazılım güncellemesini yap. Çünkü ilk geldiğinde eski bir sürüm oluyor.

Güncellemeden sonra da yazılımda Engine yazan kısma girip ayarlardan mikrofon sesini kulaklıkta duymayı kapat, varsayılan olarak açık geliyor. Dip ses var zannedebilirsin açık unutursan.

Bir tavsiyem de 7.1 özelliği çok şarj kullanıyor, default ayarlarda 7.1'i kapalı, rekabetçi oyunlarda açık olacak şekilde profil oluştur. Böylece o oyunlara girdiğinde 7.1 otomatik açılır onun dışında kapalı kalır. Çok daha uzun saatlerce kullanırsın böylece.

Hey Allah razı olsun kardeşim yaaa

Geri
Yukarı