SteelSeries Arctis Nova 7P vs 7 vs 7X kablosuz

sabahsabah

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  

SteelSeries Arctis Nova 7P kablosuz ile SteelSeries Arctis Nova 7 kablosuz arasında kaldım. Nova 7P 700 TL daha ucuz. Asıl merak ettiğim şey ise Nova 7P PlayStation kulaklığı diye geçiyor ama ben Nova 7 ile Nova 7P arasında bir fark göremedim. Nova 7P kulaklığını alırsam normal Nova 7 gibi kullanabilirim miyim 7.1 desteği gibi ve diğer teknoloji ve yazılımlar olarak. Bu arada Nova 7X ile Nova 7P arasında da fiyat farkı pek yok aynı sorum Nova 7 ile Nova 7X içinde geçerli. Kulaklığı bilgisayar ve telefonda kullanmak için alacağım (PlayStation veya Xbox bende yok, Bluetooth olmak zorunda çünkü telefonum iPhone dongle ile bağlayamam).​

Açtığın konudan bağımsız bu kulaklığı almamanı tavsiye ederim. Bu kulaklığı almadan önce incelemeleri izleyip okumuşsundur fakat bu incelemeler seni yanıltabilir. Eğer kulaklıkla ilgili inceleme yapmadıysan aşağıdaki linkte sana bir yazı bırakıyorum ve o yazıdaki her şeye katılıyorum. Ben aldım ve sonrasında iade ettim. Ses kalitesi gerçekten tatmin edici değil.

Açtığın konudan bağımsız bu kulaklığı almamanı tavsiye ederim. Bu kulaklığı almadan önce incelemeleri izleyip okumuşsundur fakat bu incelemeler seni yanıltabilir. Eğer kulaklıkla ilgili inceleme yapmadıysan aşağıdaki linkte sana bir yazı bırakıyorum ve o yazıdaki her şeye katılıyorum. Ben aldım ve sonrasında iade ettim. Ses kalitesi gerçekten tatmin edici değil.

5000-6000 TL arasında Bluetooth ve donglelı bir kulaklık önerebilir misin?

Ben kulaklığı iade ettikten sonra HyperX Cloud 3 aldım ve şuan memnumum. Çoğunlukla zaten FPS oyunları oynuyorum. Fakat o an alırken anlık bir kararla kablolu aldım ve kablolu kullanıyorum. Kablosuz olarak HyperX Cloud Alpha'ya bakabilirsin bir arkadaşım bunu kullanıyor ve çok memnun. Fakat daha detaylı incelemelere bakmanı öneririm yada burada kullanan varsa onların yorumları daha iyi fikir edinmeni sağlar.

Ben kulaklığı iade ettikten sonra HyperX Cloud 3 aldım ve şu an memnumum. Çoğunlukla zaten FPS oyunları oynuyorum. Fakat o an alırken anlık bir kararla kablolu aldım ve kablolu kullanıyorum. Kablosuz olarak HyperX Cloud Alpha'ya bakabilirsin bir arkadaşım bunu kullanıyor ve çok memnun. Fakat daha detaylı incelemelere bakmanı öneririm ya da burada kullanan varsa onların yorumları daha iyi fikir edinmeni sağlar.

Anlayamadığım şey ise Technopat da ve diğer bir sürü YouTube kanalı Nova 7'yi incelemiş ve beğenmiş madem bu kadar sorunu var nasıl fark etmemişler ve anlatmamışlar. Videonun altındaki yorumlara da baktım sadece bir iki şikayet var

Ben kulaklığı iade ettikten sonra HyperX Cloud 3 aldım ve şu an memnumum. Çoğunlukla zaten FPS oyunları oynuyorum. Fakat o an alırken anlık bir kararla kablolu aldım ve kablolu kullanıyorum. Kablosuz olarak HyperX Cloud Alpha'ya bakabilirsin bir arkadaşım bunu kullanıyor ve çok memnun. Fakat daha detaylı incelemelere bakmanı öneririm ya da burada kullanan varsa onların yorumları daha iyi fikir edinmeni sağlar.

HyperX yazılım konusunda nasıl SteelSeries gibi uygulamaları var mı kulaklığı özelleştirmek için.

HyperX'in uygulaması var fakat SteelSeries'in uygulaması kadar kapsamlı değil. Sende videoları izlemişsin kulaklığı almak senin kendi kararın fakat attığım incelemedeki birebir sorunları ve deneyimi yaşadığım için bilgilendirmek istedim. İncelenen YT hesapları sponsorlu da olabilir bilemiyorum. Bende bir kaç video izleyip almıştım. Fakat şuan kullandığım Hyperx kulaklık Nova 7'den daha iyi.

HyperX'in uygulaması var fakat SteelSeries'in uygulaması kadar kapsamlı değil. Sende videoları izlemişsin kulaklığı almak senin kendi kararın fakat attığım incelemedeki birebir sorunları ve deneyimi yaşadığım için bilgilendirmek istedim. İncelenen YT hesapları sponsorlu da olabilir bilemiyorum. Bende birkaç video izleyip almıştım. Fakat şu an kullandığım HyperX kulaklık Nova 7'den daha iyi.

Peki 7.1 gibi bir özelliği var mı ve iyi mi özellikle uygulaması. Benim amacım fare, klavye ve kulaklığı kablosuz kullanmak ama fare ve klavyede çok kaliteli şeyler almalı planlamıyorum. Büyük ihtimalle farede Rampage M3 drop, klavyede de yine Rampage'in bir donglelı bir ürününü almayı düşünüyorum ama dediğim gibi kulaklıkta güzel bir şey almak istiyorum.

Benim kullandığım modelde dtsx surround teknolojisini kullanıyor. Yeni modellerinde bunu kullanıyorlar. Uygulamasında sadece dtsx'i açıp eko ayarlarını yaptım. Uygulamasının adı NGENUITY olarak geçiyor incelemesine YT'den bakabilirsin ama yukarıda da dediğim gibi çok kapsamlı bir uygulama değil. Logitech'inde wireless kulaklıklarına bakabilirsin. Fare olarak Steel Series Sensei Ten, klavye olarak da Steel Series Apex 9 Mini kullanıyorum. Bu ürünlerden çok memnunum. Zaten bu ürünlerden de memnun olup kulaklığı da Steel Series tercih etmiştim ama hayal kırıklığına uğradım.

Yeni konular

Geri
Yukarı