SteelSeries Arctis Prime ses sorunu

Bütçe
0-1000TL

Elan7

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GAMING X RTX 3060
Intel I5-11400F
MSI B560M-A PRO
Crucial Ballistix 16GB (2x8)
Samsung 980 500GB M.2 Nvme
WD 1TB Harddisk
Merhabalar, 1000TL civarında bir bütçeyle oyuncu kulaklığı arıyordum ve SteelSeries'in yeni çıkartmış olduğu kulaklığı gördüm ve birkaç inceleme videosu izledikten sonra almaya karar verdim. Şu an aktif olarak kullanıyorum ve çözemediğim bir sorun var, mikrofon sesimi çok az alıyor. Sonradan baktığım birkaç incelemede de ses kartı iyi olmayan almasın vs. yazılmış.

MSI B560M-A Pro model anakartını kullanıyorum, Realtek® ALC897 ses kartını kullanıyor.

Çözebilmem için harici bir ses kartı uygun bütçeli önerir misiniz veya bu sorunu ortadan kaldırabileceğim bir ses ayarlama uygulaması?

Sizce iade etmeli miyim iade edersem (mümkünse USB girişli) hangi kulaklığı almalıyım?

Daha çok oyun için, video ve film izlemek için de kullanacağım bir şey olsun istiyorum. Mikrofon kalitesi benim için önemli, sesimi net ve cızırtısız iletsin istiyorum.
SteelSeries'in sonar uygulamasından ayarlamama rağmen sorunlar çıkıyor örneğin konuşurken sesim aniden kesiliyor, gittikçe azalıyor. Yükseltemiyorum sesimi bir türlü. Çok yükseltince de yankı ve çınlama gibi sorunlar ortaya çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözebilmem için harici bir ses kartı uygun bütçeli önerir misiniz veya bu sorunu ortadan kaldırabileceğim bir ses ayarlama uygulaması?
Creative' in kartlarına bakabilirsiniz ama pek bilgim olmadığı için bi' şey diyemeyeceğim. Normalde Steelseries DAC önerilmiş ama o da kulaklık fiyatına.
Sizce iade etmeli miyim iade edersem (mümkünse USB girişli) hangi kulaklığı almalıyım?
MH752 ve Blackshark V2 gibi hem ses hem mikrofon açısından iyi kulaklıklar.
SteelSeries'in sonar uygulamasından ayarlamama rağmen sorunlar çıkıyor örneğin konuşurken sesim aniden kesiliyor, gittikçe azalıyor. Yükseltemiyorum sesimi bir türlü. Çok yükseltince de yankı ve çınlama gibi sorunlar ortaya çıkıyor.
Ondan emin değilim, desteğe yazabilirsiniz veya Reddit gibi plartformlarda kulaklık subredditlerinde arayabilirsiniz.

Creative' in kartlarına bakabilirsiniz ama pek bilgim olmadığı için bi' şey diyemeyeceğim. Normalde Steelseries DAC önerilmiş ama o da kulaklık fiyatına.

MH752 ve Blackshark V2 gibi hem ses hem mikrofon açısından iyi kulaklıklar.

Ondan emin değilim, desteğe yazabilirsiniz veya Reddit gibi plartformlarda kulaklık subredditlerinde arayabilirsiniz.
Razer BlackShark V2 almayı planlıyorum, HyperX Cloud II ile kıyasladığımızda arasında çok fark var mıdır?

Razer BlackShark V2 almayı planlıyorum, HyperX Cloud II ile kıyasladığımızda arasında çok fark var mıdır?
Razer daha nötr ses sunuyor bence Razer alın. Cloud 2 mikrofon önde ama. Size kalmış bi' de alternatif MH752 var. Mikrofonu ikisinden de iyi.

Blackshark V2 daha rahat, daha hafif bir kulaklıktır. Sesi daha çok dengeli ancak Cloud 2'nin en büyük avantajı oyuna girdiğin gibi rahatça ses kasabilmesidir, ses kartında yazılımı yok ancak CS GO gibi oyunlarda kendisi otomatik ayar yapıyor sanırım. V2 yazılımıyla uğraşarak aynı performansa denk getirebilirsin. Gene iade kabul eden sitelerden almaya çalışın.

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim Blackshark V2 aldım, çok daha rahat çok daha donanımlı ve kaliteli bi kulaklık üstüne çok az bir miktar ekleyerek aldım üstelik. Gayet memnunum iade ettiğime hiç pişman değilim. Eğer aklında soru işareti olan varsa Blackshark V2 alabilir.

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim Blackshark V2 aldım, çok daha rahat çok daha donanımlı ve kaliteli bi kulaklık üstüne çok az bir miktar ekleyerek aldım üstelik. Gayet memnunum iade ettiğime hiç pişman değilim. Eğer aklında soru işareti olan varsa Blackshark V2 alabilir.
Güle güle kullanın, beğenmenize sevindim.

Merhabalar, 1000TL civarında bir bütçeyle oyuncu kulaklığı arıyordum ve SteelSeries'in yeni çıkartmış olduğu kulaklığı gördüm ve birkaç inceleme videosu izledikten sonra almaya karar verdim. Şu an aktif olarak kullanıyorum ve çözemediğim bir sorun var, mikrofon sesimi çok az alıyor. Sonradan baktığım birkaç incelemede de ses kartı iyi olmayan almasın vs. yazılmış.

MSI B560M-A Pro model anakartını kullanıyorum, realtek® ALC897 ses kartını kullanıyor.

Daha çok oyun için, video ve film izlemek için de kullanacağım bir şey olsun istiyorum. Mikrofon kalitesi benim için önemli, sesimi net ve cızırtısız iletsin istiyorum.

Hocam mikrofondan ziyade kulaklıktan aldığınız ses kalitesinden memnun musunuz?

Hocam mikrofondan ziyade kulaklıktan aldığınız ses kalitesinden memnun musunuz?
BlacksharkV2 için diyorsan evet, gayet memnunum oldukça yüksek ses seviyelerinde müzik dinleyip yankı sorunu vs. yaşamıyorum ama orta ses düzeylerinde müzik dinlerken discordda arkadaşlara ses gidiyordu Steel Series Arctis Prime da

Blacksharkv2 için diyorsan evet, gayet memnunum oldukça yüksek ses seviyelerinde müzik dinleyip yankı sorunu vs. yaşamıyorum ama orta ses düzeylerinde müzik dinlerken Discord'da arkadaşlara ses gidiyordu SteelSeries Arctis Prime da.

Yok hocam Arctis Prime nasıldı peki? Bende de ALC887 var da o yüzden soruyorum.

Geri
Yukarı