SteelSeries Arctis Pro alınır mı?

Bütçe
1600-1800
Geçtiğimiz 2 aya kadar kullanıyordum. Sistemimi sattım, sattığım kişi klavye, kulaklık da almak istedi onları da verdim. Şu an Sennheiser kullanıyorum tamamen müzik odaklı.
Hocam memnun muydun genel olarak? Sennheiser gibi müzik için olamaz belki ama yine de müzikte biraz keyif veriyor muydu? Bende 2000 tl ye buldum da almayı düşünüyorum önerir misin?

Hocam memnun muydun genel olarak? Sennheiser gibi müzik için olamaz belki ama yine de müzikte biraz keyif veriyor muydu? Bende 2000 tl ye buldum da almayı düşünüyorum önerir misin?
Öncelikle alacaksanız gamedac ile birlikte alın. Son seste bile en ufak bozulma olmuyor. Zaten son seste kullanmanız imkânsız, kulak zarınız patlar bir süre. Müzik konusunda gayet iyiydi. Daha evvel James Donkey, Omen ve MSI kulaklık denemiştim internet kafede ve müzik tarafında ciddi fark vardı. Tabii onların hepsi Steelseries Pro'dan daha uygun fiyatta idi onu da eklemek lazım. Ben almadan önce birçok yorumları okumuştum, açıkçası hem müzik hem de oyun tarafında iyi olan nadir gaming kulaklıklardan biri. Razer ve Asus tarafında da böyle bir model var ama modellerini hatırlamıyorum.

Oyun kısmına gelecek olursak, ben espor oynayan birisi değilim. Daha çok RDR 2, MSFS 2020, Witcher 3 gibi oyunlar oynadım. RDR 2'de silah ve patlama sesleri gayet iyiydi. Hele sesi sona aldığında sanki bomba yanında patlıyormuş gibi duyuyorsun. Mermi yanından geçtiğinde sanki mermi kendi kulağını sıyırmış gibi hissediyorsun. At ile dört nala koştururken atın üstündeymişsin gibi duyuyorsun o sesleri. Ancak 7.1 denen bir teknoloji var. Espor oynamadığım için 7.1'de ne kadar iyi onu bilemem.

Kulaklık pedleri kolayca yağlanmıyor. Kumaş olduklarından sunü deri kadar terletmiyor ama gene de 2 saat aralıksız taktığında çıkartma ihtiyacı duyabiliyorsun.

Malzeme kalitesi oldukça iyi. Kulaklık birçok yeri metal. Ancak sürücüler ile askılığın birleştiği yer sert plastik ve o kısımda kronik olarak kırılma problemi varmış. Benim kafam biraz büyük olmasına rağmen bende kırılma olmadı hiç. Alırsan dikkatli kullan derim. Onun dışında malzeme kalitesi oldukça iyi, zaten tamamına yakın kısmı metal ve premium hissettiriyor. Ancak boyut olarak biraz küçük bir kulaklık. Kafan biraz büyükse destek bandını en sona alman gerekebilir.

Mikrofon kalitesini ben çok beğendim. Sesi gayet doğal, pürüzsüz ve parazit olmadan karşı tarafa iletiyor.

Ben severek kullanmıştım ve hiçbir sorun da çıkarmamıştı. Ancak dediğim gibi sürücülerle metal destek yerinin birleştiği yerde kırılma olabiliyormuş ve o modelde kronikmiş. Dikkatli kullan veya o kısmı bir araştır derim.

Diğer marka kulaklıklarla kıyaslayamıyorum dediğim gibi bunun için çok fazla kulaklık deneyimlemem lazım. Ama hiçbir zaman ''ben bunun için mi para verdim buna bu kadar?'' dedirtmedi, memnun etti fazlasıyla.

Öncelikle alacaksanız gamedac ile birlikte alın. Son seste bile en ufak bozulma olmuyor. Zaten son seste kullanmanız imkânsız, kulak zarınız patlar bir süre. Müzik konusunda gayet iyiydi. Daha evvel James Donkey, Omen ve MSI kulaklık denemiştim internet kafede ve müzik tarafında ciddi fark vardı. Tabii onların hepsi SteelSeries Pro'dan daha uygun fiyatta idi onu da eklemek lazım. Ben almadan önce birçok yorumları okumuştum, açıkçası hem müzik hem de oyun tarafında iyi olan nadir Gaming kulaklıklardan biri. Razer ve ASUS tarafında da böyle bir model var ama modellerini hatırlamıyorum.

Oyun kısmına gelecek olursak, ben espor oynayan birisi değilim. Daha çok RDR 2, msfs 2020, Witcher 3 gibi oyunlar oynadım. RDR 2'de silah ve patlama sesleri gayet iyiydi. Hele sesi sona aldığında sanki bomba yanında patlıyormuş gibi duyuyorsun. Mermi yanından geçtiğinde sanki mermi kendi kulağını sıyırmış gibi hissediyorsun. At ile dört nala koştururken atın üstündeymişsin gibi duyuyorsun o sesleri. Ancak 7.1 denen bir teknoloji var. Espor oynamadığım için 7.1'de ne kadar iyi onu bilemem.

Kulaklık pedleri kolayca yağlanmıyor. Kumaş olduklarından sunü deri kadar terletmiyor ama gene de 2 saat aralıksız taktığında çıkartma ihtiyacı duyabiliyorsun.

Malzeme kalitesi oldukça iyi. Kulaklık birçok yeri metal. Ancak sürücüler ile askılığın birleştiği yer sert plastik ve o kısımda kronik olarak kırılma problemi varmış. Benim kafam biraz büyük olmasına rağmen bende kırılma olmadı hiç. Alırsan dikkatli kullan derim. Onun dışında malzeme kalitesi oldukça iyi, zaten tamamına yakın kısmı metal ve Premium hissettiriyor. Ancak boyut olarak biraz küçük bir kulaklık. Kafan biraz büyükse destek bandını en sona alman gerekebilir.

Mikrofon kalitesini ben çok beğendim. Sesi gayet doğal, pürüzsüz ve parazit olmadan karşı tarafa iletiyor.

Ben severek kullanmıştım ve hiçbir sorun da çıkarmamıştı. Ancak dediğim gibi sürücülerle metal destek yerinin birleştiği yerde kırılma olabiliyormuş ve o modelde kronikmiş. Dikkatli kullan veya o kısmı bir araştır derim.

Diğer marka kulaklıklarla kıyaslayamıyorum dediğim gibi bunun için çok fazla kulaklık deneyimlemem lazım. Ama hiçbir zaman "ben bunun için mi para verdim buna bu kadar?" dedirtmedi, memnun etti fazlasıyla.

Mükemmel yorumlarınız için teşekkür ederim. Şu an kullandığınız Sennheiser modeli nedir? Hikayeli oyunlarda keyif veriyor mu size? Bende çok fazla espor oyunları oynamıyorum genelde hikayeli oyunlar vs oynuyorum. Yakın zamanda DualSense alma hayalim var arkama yaslanıp oynama fikri. 1400 TL civarına ASUS ROG Delta'ya da 2000 civarına gamedac Arctis Pro alacağım bakalım. Teşekkür ederim hocam yorumlarınız için.

Mükemmel yorumlarınız için teşekkür ederim. Şu an kullandığınız Sennheiser modeli nedir? Hikayeli oyunlarda keyif veriyor mu size? Bende çok fazla espor oyunları oynamıyorum genelde hikayeli oyunlar vs oynuyorum. Yakın zamanda DualSense alma hayalim var arkama yaslanıp oynama fikri. 1400 TL civarına ASUS ROG Delta'ya da 2000 civarına gamedac Arctis Pro alacağım bakalım. Teşekkür ederim hocam yorumlarınız için.
Şu an kullandığım Sennheiser kulakiçi kulaklık. CX 80S modeli. Giriş seviyesi olmasına rağmen müzik tarafında başarılı. Oyun tarafında da idare ediyorum. Elbette bir Arctis Pro değil. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı