SteelSeries Engine 3 vs SSAudio ile Oyunlar Donuyor

Muhammet Ali K

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:

Anakart: MSI B350 Tomahawk
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
Bellekler: G.SKILL Trident Z (2x8) 16GB DDR4 3000Mhz Cl15
Ekran Kartı: MSI Radeon RX 580 Gaming X 8GB
Güç Kaynağı: Fsp Hydro G750 80+ Gold
Monitör: Viewsonic XG2401

İlk başta belleklerde veya HDD'de sorun olduğunu düşündüm. İkisini de tarattım sorun çıkmadı. Yine de bellekleri servise gönderdim yenisi ile değiştirdiler sorun yine devam etti. Sonra format attım baktım takılmadı. SS Engine 3 ve SSAudio programlarını kurunca tekrar oyunlarda takılmaya başladı. Arka planda müzik veya farklı bir şey açıksa onları kapatabiliyorum ama başka bir şey yapamıyorum. Ctrl+Alt+Delete komutuyla bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Programları Steel Series Arctis 3 kulaklığım için indirmiştim.

Onur Çimen adlı kullanıcının da Steel Series Engine 3 programı ile ilgili bir sorunu var. Acaba programda bir sorun mu var.

Steelseries Engine 3 Fare Donma/Takılma Sorunu

Steelseries Engine programı bozuk sanırım, Rival 100 mouse'um var ve program açık olduğu zaman mouse ara sıra tıklamıyor. Ben direk programı sildim şu an bir sıkıntım yok.

Bu arada konu dışı bir sorum olacak dostum, hiç AIDA64 ile test yaptın mı? Ben yaptığımda system memory seçili olduğu zaman test hata veriyor ve duruyor. Sorunun RAM kaynaklı mı olduğunu öğrenmeye çalışıyorum zira ikimizde de aynı işlemci ve anakart var.

Steelseries Engine programı bozuk sanırım, Rival 100 mouse'um var ve program açık olduğu zaman mouse ara sıra tıklamıyor. Ben direk programı sildim şu an bir sıkıntım yok.

Bu arada konu dışı bir sorum olacak dostum, hiç AIDA64 ile test yaptın mı? Ben yaptığımda system memory seçili olduğu zaman test hata veriyor ve duruyor. Sorunun RAM kaynaklı mı olduğunu öğrenmeye çalışıyorum zira ikimizde de aynı işlemci ve anakart var.
AIDA64 deki testlerde bir sıkıntı olmadı. Windows bellek test aracı var onunla veya Memtest86 ile test edebilirsin.

İlginç. Bende şimdiye kadar öyle bir problem olmadı. Program bozuk olsa bende de olması gerekirdi.
Acaba anakart veya kulaklıkta mı bir sorun var?

AIDA64 deki testlerde bir sıkıntı olmadı. Windows bellek test aracı var onunla veya Memtest86 ile test edebilirsin.
Memtest86 testi yaptım bir problem çıkmadı fakat hala sorun var. Bu arada eğer problemi çözemediysen problemin uygulama da olduğuna eminim, çünkü ben de buna benzer bir problem yaşadığımda araştırmıştım ve forumlarda bunun uygulama kaynaklı olduğunu söylemişlerdi. SS Engine'yi ya sil ya da uygulamayı kapatıp dene.

Benimkinde mouse tıklamıyordu tabii donmayı bilemeyeceğim fakat aklıma gelen en mantıklı problem bu.

Bu sorun bende de vardı Steelseriesin driver programını yüklediğim zaman oyunun ortasında oyun aniden donuyor ve bilgisayara reset atıyorum anca öyle düzeliyodu gün içinde sadece 1 kere donma yaşatıyodu bana sildim şimdi mutluyum program bozuk sanırım koskocaman steelseries nasıl bunu başarmış anlamadım

SteelSeries'e destek bileti açtım ve bana başka bir programla çakışma olduğunu söylediler (Realtek HD Audio Yöneticisi vb.) yüklü programların ekran görüntüsünü atın dedi attım ama bir şey bulamadılar. Acaba oyunlar için gerekli olan programlarla çakışma olabilir mi? (Visual C++ gibi programlar). Bir şey daha sormak istiyorum SS Engine 3 programı kapalıyken kulaklık ve fare ayarları etkin olur mu? Mesela kulaklığın 7.1 özelliği açık olur mu?

SSE 3 programı oyunlarda takılıyormuş gibi oluyorsa her oyuna girdiğinde Engine 3 programını kapatıp, görev yöneticisinden SSAudioSvc32'yi sonlandırırsan sorunun çözülebilir. Programı kapatınca yaptığınız en son ayarlar aktif olur, fakat oyunlarda 7.1 i kullanmanızı önermem.

Steelseries'e ticket attım bendede aynı sorun baş göstermeye başladı oyundayken aniden tık diye donuyor windows 7de görev yöneticisini açıp kapatabiliyordum windows 10 geçtim bunda işlemiyor açılsada ekrana gelmiyor mecbur pc yeniden başlatıyorum ne sorunluymuş ya mouse steelseries kullanıyorum hiç problem yokta kulaklık bezdirdi kaç haftadır sevdim kulaklığı rahat kalitesi fakat yazılım olayı berbat başlı başına...

Steelseries'e ticket attım bendede aynı sorun baş göstermeye başladı oyundayken aniden tık diye donuyor windows 7de görev yöneticisini açıp kapatabiliyordum windows 10 geçtim bunda işlemiyor açılsada ekrana gelmiyor mecbur pc yeniden başlatıyorum ne sorunluymuş ya mouse steelseries kullanıyorum hiç problem yokta kulaklık bezdirdi kaç haftadır sevdim kulaklığı rahat kalitesi fakat yazılım olayı berbat başlı başına...
Benim sorunum oyunlarda farenin takılmasıydı, birden kendi kendine çözüldü sanırım gelen güncellemelerle alakalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı