SteelSeries fare çalışmıyor

APlusMath

Decapat
CS oynuyordum. Oyundan çıkacaktım. Birden fare ile etkileşimi kesildi bilgisayarın. Sonra kaç kere söktüm, taktım başka yere taktım, PC'yi açıp kapadım, RGB'si yine yanmadı. En sonunda yandı RGB'si sonra fare geldi, hemen tekrar gitti. SteelSeries kullanıma hazır diye bir şey gördüm bildirimlerde, ama yine o an çalışmadı. Rgbside yanmıyor, ne olmuş olabilir? Ama hepsinde o fareyi taktığımda çıkarttığımda çıkan sesten çıkıyor. Sadece farede RGB yanmıyor ve ekranda fare oynamıyor.
Gecenin bu saatinde nereden çıktı bu şimdi 😅.

10 dakika sonra edit: Tamamen kapattım prizden elektriği, tekrar açtım PC'yi, çalıştı sonra dondu tekrar fare, RGB yanıyor. Şimdi tekrar takıp çıkarıyorum, 2 saniye çalışıyor, tekrar donuyor fare her çıkarıp taktığımda.
30 dakika sonra edit: Başka kablo ile denedim yine aynı durum. Çalıştığına dair ses geliyor ama fare imleci oynamıyor.

Dosya Ekleri

• B7CF1F5F-3897-43E0-8C8B-4A210CBDAF9C.jpeg
    B7CF1F5F-3897-43E0-8C8B-4A210CBDAF9C.jpeg
    67,4 KB · Görüntüleme: 172
Son düzenleme:
Denetim Masası-Aygıt yöneticisinden farenin sürücüsünü kaldırın. SteelSeries ApS - HIDClass bu sürücünün kalkmış olması lazım. SteelSeries Engine'yi, indirip interneti keserek tekrar kurun. Ama o arada Update tarafından sürücünün kurulmaması gerek.

Fareyi çıkararak mı yapayım hocam bu işlemleri? Update tarafından kurulabilir çünkü. Ayrıca SteelSeries'i laptoptada denedim, yine aynı sorun oldu.

Fareyi çıkarın. SteelSeries Engine'yi kaldırın. Kalan dosyalarını da el ile Windows Gezgini'nde bakarak silin. SteelSeries Engine programını tekrar indirin. İnterneti kesin. Windows 10 Update üzerinden kurulan sürücüyü kaldırın. SteelSeries Engine'yi kurun. Fareyi takın ve programı açın. Yazılım güncellemesi var mı tekrar bakın. Farenin yazılım güncellemesi ile sorunun düzelmesi lazım. Fare şu an çalışıyor ama Windows tam olarak tanımıyor.

Fareyi çıkarın. SteelSeries Engine'yi kaldırın. Kalan dosyalarını da el ile Windows Gezgini'nde bakarak silin. SteelSeries Engine programını tekrar indirin. İnterneti kesin. Windows 10 Update üzerinden kurulan sürücüyü kaldırın. SteelSeries Engine'yi kurun. Fareyi takın ve programı açın. Yazılım güncellemesi var mı tekrar bakın. Farenin yazılım güncellemesi ile sorunun düzelmesi lazım. Fare şu an çalışıyor ama Windows tam olarak tanımıyor.

Yine olmadı hocam. Laptoptada denedim yine aynı sorun var.

Fareyi taktığınızda aygıt tanıma sesi geliyor dediniz. Fare çalışıyor muhtemelen ama sorun nereden kaynaklanıyor acaba... Şu an başka bir fikrim yok :(

Hocam bir daha SteelSeries ürün almayacağıma karar verdim. Bu kadar dandik bir fareyi 750TL'ye satmak mükemmel başarı. 449TL'ye almıştım zamanında ama çok uzun süre sonra PC topladığım için acemiliğime geldi. Bir daha asla SteelSeries hiçbir ürün almam. Beni şu günlerde bu kadar uğraştırıyorlar.

Hocam bir daha SteelSeries ürün almayacağıma karar verdim. Bu kadar dandik bir fareyi 750TL'ye satmak mükemmel başarı. 449TL'ye almıştım zamanında ama çok uzun süre sonra PC topladığım için acemiliğime geldi. Bir daha asla SteelSeries hiçbir ürün almam. Beni şu günlerde bu kadar uğraştırıyorlar.
Ben de sizin gibi neler neler denemiştim ama nafile. Bakalım servisin ne diyeceğini merakla bekliyorum. Günün sonunda umarım cihaz sorunsuz çalışıyor şeklinde bir yanıtla karşılaşmam. Koskoca SteelSeries'in cidden bu tarz yazılımsal sorunları varsa gidelim merdiven altı firmalardan ürün alalım. Onlar da zaten bu kadar kısa sürede bozulur. Aynı kapıya çıkarız.

Ben de sizin gibi neler neler denemiştim ama nafile. Bakalım servisin ne diyeceğini merakla bekliyorum. Günün sonunda umarım cihaz sorunsuz çalışıyor şeklinde bir yanıtla karşılaşmam. Koskoca SteelSeries'in cidden bu tarz yazılımsal sorunları varsa gidelim merdiven altı firmalardan ürün alalım. Onlar da zaten bu kadar kısa sürede bozulur. Aynı kapıya çıkarız.

Kesinlikle. SteelSeries diye uzun ömürlüdür diye aliyoruz. 7 ayda bozulacaksa gidip 200TL'ye hemen bozulan ama iyi fare özelliği olan saçma sapan markalar alalım. Bu nedir yahu. Hocam siz direk nereye yolladınız? Garanti belgesinde ki numarayı arayıp oraya mı yolladınız? Yani despac bilgisayara. Yoksa satın aldığınız yere mi yolladınız?

Kesinlikle. SteelSeries diye uzun ömürlüdür diye aliyoruz. 7 ayda bozulacaksa gidip 200TL'ye hemen bozulan ama iyi fare özelliği olan saçma sapan markalar alalım. Bu nedir yahu. Hocam siz direk nereye yolladınız? Garanti belgesinde ki numarayı arayıp oraya mı yolladınız? Yani despac bilgisayara. Yoksa satın aldığınız yere mi yolladınız?
Nereden satın aldıysanız orayla iletişime geçin. Ben garanti kağıdında yazan firmaya ulaşmıştım. Aldığınız yere gönderin, onlar bize ulaştırır dediler.

SteelSeries farelerinde Windows 10 ile sorun yaşayan çok insan var. Buna bende dahilim. Bir ara bendeki Rival 110 vardı. Aynı sizdeki gibi bir anda ışığı söndü ve çalışmaz oldu. Ne yaptıysam çalışmamış ve ışığı yanmamıştı. Ama fareyi takınca aygıt takılma sesi geliyordu. SteelSeries Engine’yi kurunca Update yapınca düzelmişti.
Ayrıca temiz kurulum sonrası Windows 10 Update farenin sürücüsünü kurmadan SteelSeries Engine’yi kurana kadar bağlantı kopma, farenin gözükmemesi gibi sorunları sürekli yaşıyordum. Bu şekilde kurulum yaptıktan sonra yaşamadım bu problemleri. SteelSeries Rival 110 yaklaşık 25 aydır kullanıyorum halen taş gibi çalışıyor. Bence problemine çoğu Windows 10 Update sürücülerinde... Bir ara Windows 8.1 kullanıyordum ve böyle problemleri yaşamıyordum.
Sizde ürünü başka bir işletim sisteminde dener misiniz?

SteelSeries farelerinde Windows 10 ile sorun yaşayan çok insan var. Buna bende dahilim. Bir ara bendeki Rival 110 vardı. Aynı sizdeki gibi bir anda ışığı söndü ve çalışmaz oldu. Ne yaptıysam çalışmamış ve ışığı yanmamıştı. Ama fareyi takınca aygıt takılma sesi geliyordu. SteelSeries Engine’yi kurunca Update yapınca düzelmişti.
Ayrıca temiz kurulum sonrası Windows 10 Update farenin sürücüsünü kurmadan SteelSeries Engine’yi kurana kadar bağlantı kopma, farenin gözükmemesi gibi sorunları sürekli yaşıyordum. Bu şekilde kurulum yaptıktan sonra yaşamadım bu problemleri. SteelSeries Rival 110 yaklaşık 25 aydır kullanıyorum halen taş gibi çalışıyor. Bence problemine çoğu Windows 10 Update sürücülerinde... Bir ara Windows 8.1 kullanıyordum ve böyle problemleri yaşamıyordum.
Sizde ürünü başka bir işletim sisteminde dener misiniz?
Bendeki sorun şöyle oluşmuştu. Revision Windows 10 kullanıyordum. Biliyor musunuz bilmiyorum. Modlanmış bir Windows sürümü. Windows Update vs. açık değil. Yaklaşık 3 ay bu şekilde sistemi kullandım. Fare de yazılımını kurmuştum çalışıyordu. Birkaç gün tekledi. Sonra tekrar çalışmamaya başlamıştı. SSD aldığım için bu sefer Windows'u doğrudan Microsoft'un sitesinden indirip o şekilde sisteme sıfırdan Windows kurdum. Fareyi garantiye göndermek için paketlemiştim. Dedim yeni Windows kurdum belki çalışır falan kutudan çıkarıp tekrar denedim. Yine çalışmadı. Zaten anlamadığım bir nokta var. Mademki sorun Windows'tan kaynaklanıyor. O halde neden bilgisayar açılırken boot esnasında farenin ışıkları hiç yanmıyor. Daha düne kadar bilgisayar açılırken klavye ve farenin ışıkları yanıp sönüyordu. Fareye ne olduysa tekrar çalıştıramadım. Yazılımı kaldırdım, aygıt yöneticisinden fareyi bulup sildim. Tekrar yazılımı kurdum. Yani yapabileceğim her şeyi yaptığımı düşünüyorum. Fareyi ben de çok seviyordum ama bu tarz sorunlarla uğraşacaksam ne kıymeti kalıyor ki. 2020 yılında Windows 10'da çalışmayacaksa napayım ben o fareyi. Burada size çıkışıyormuş gibi gözüktüysem lafım size değil firmaya. Siz sorunu çözdüyseniz ne mutlu.

Geri
Yukarı