Çözüm SteelSeries GG gelen güncellemeden sonra sadece yönetici olarak açılıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emre2558

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün sabah SteelSeries Engine güncelleme geldi ve yaptım, güncellemeyi yaptıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı ve SteelSeries yazılımı açılmamıştı başlangıca baktım ve başlangıçta aktif olarak gözüküyor, kendime manuel şekilde başlangıçtan dosya konumuna gidip yazılıma çift tıkladım fakat yine açılmadı, sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınca açıldı. Güncellemeden önce bilgisayar ile birlikte kendi kendine açılıyordu yönetici olarak başlamak için bir izin de istemiyordu ama güncellemeden sonra bu hale geldi.

Şu şekilde çözdüm: MSI bilgisayarda 2 aylık gelen ücretsiz Norton 360 for Gamers'a girip Game optimizeri kapatıyoruz ve tekrar SteelSeries GG'yi açmayı deniyoruz eğer bu işe yaramaz ise şu çözümü deniyoruz;

I solved this problem. At least on my Computer this worked.

1. Open Windows Defender firewall with Advanced Security.
  2. Add incoming rules for SteelSeriesGGClient.exe, SteelSeriesGG.exe, and SteelSeriesEngine.exe separately. Allow them to connect.
  3. Add outgoing rules for SteelSeriesGGClient.exe, SteelSeriesGG.exe, and SteelSeriesEngine.exe separately. Allow them to connect.
  4. Completely close all SteelSeries software in Task Manager.
  5. Launch SteelSeries GG and it should work.
It seems like the problem is Windows is blocking it from pinging a SS server so it won't advance past that stage in opening the software. Hopefully this solution works for you guys as well.
Bu yazıyı Reddit'ten forgtn adlı kullanıcıdan alıntıladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı