SteelSeries kulaklık önerisi

BlackWedge

Centipat
Daha fazla  
SteelSeries'in çıkarttığı yeni seri olan nova serisi kulaklıklar mı yönelmek mantıklı? Yoksa Arctis serisinden devam etmek mi? Şu an Arctis 3 kullanmaktayım, bir üst kulaklığa geçmek için ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nova 7 öneririm.

Nova 7 yerine Arctis 7+ almak arasındayım. Ne düşünüyorsunuz?

Bu Arctis 7+:

Screenshot 2023-04-29 103631.png

Üst baslar ve alt midler mide bulandırıcı, bu haliyle kullanılabilir bir kulaklık değil benim gözümde. EQ ile adam edilebilir ama, Steelseries GG parametrik EQ içeriyor. O mide bulandırıcı kısım çok temiz bir bulandırıcılık sunduğundan 200 Hz'de düşük Q ile halledilir.

Bu da Arctis Nova 7:

Screenshot 2023-04-29 103857.png

Daha temiz görünse de bu doğrudankullanılamayacak bir kulaklık, en azından Arctis 7 EQ ile düzeltilebilir. 5 KHz'de düşme oyunlarda ayak sesi vb. tok sesleri daha iyi duymanıza yardımcı olacaktır ama insan seslerini kısacaktır. Eğer single player oynuyorsanız ya da dizi/film ile kullanacaksanız konuşmaları kaçırabilirsiniz. Tizlerdeki dengesizlik EQ ile de kolay düzeltilmez.

Eğer illa de bu ikisinden biri olacaksa Arctis 7 alıp EQ kullanın.

Ama dahi iyi bir şey alırım diyorsanız şu anda önerebileceklerim Corsair HS70 Pro (bluetooth olmayan model) ve Logitech G535. Oyun kulaklıkları genelde kötü olur, ama bu ikisinin sürücüleri epey kaliteli ayarlanmış. Logitech G535 daha V şeklinde, oyunlarda ve dizi/film izlerken daha eğlenceli olabilir, HS70 daha analitik. Diğer özelliklerine bakıp alın derim. Ben Türkiye'de erişebildiğim tüm oyun kulaklıklarını test edip, 6-7 kadar satın alıp deneyip (sonra arkadaşlara vererek), satın almadıklarımı teşhirde bulmaya çalışıp HS70 Pro üzerinde kadar kıldım.

Bu Arctis 7+:

Eki Görüntüle 1758858
Üst baslar ve alt midler mide bulandırıcı, bu haliyle kullanılabilir bir kulaklık değil benim gözümde. EQ ile adam edilebilir ama, SteelSeries GG parametrik EQ içeriyor. O mide bulandırıcı kısım çok temiz bir bulandırıcılık sunduğundan 200 Hz'de düşük Q ile halledilir.

Bu da Arctis Nova 7:

Eki Görüntüle 1758859

Daha temiz görünse de bu doğrudankullanılamayacak bir kulaklık, en azından Arctis 7 EQ ile düzeltilebilir. 5 KHz'de düşme oyunlarda ayak sesi vb. tok sesleri daha iyi duymanıza yardımcı olacaktır ama insan seslerini kısacaktır. Eğer Single Player oynuyorsanız ya da dizi/film ile kullanacaksanız konuşmaları kaçırabilirsiniz. Tizlerdeki dengesizlik EQ ile de kolay düzeltilmez.

Eğer illa de bu ikisinden biri olacaksa Arctis 7 alıp EQ kullanın.

Ama dahi iyi bir şey alırım diyorsanız şu anda önerebileceklerim Corsair HS70 Pro (Bluetooth olmayan model) ve Logitech G535. Oyun kulaklıkları genelde kötü olur, ama bu ikisinin sürücüleri epey kaliteli ayarlanmış. Logitech G535 daha V şeklinde, oyunlarda ve dizi/film izlerken daha eğlenceli olabilir, HS70 daha analitik. Diğer özelliklerine bakıp alın derim. Ben Türkiye'de erişebildiğim tüm oyun kulaklıklarını test edip, 6-7 kadar satın alıp deneyip (sonra arkadaşlara vererek), satın almadıklarımı teşhirde bulmaya çalışıp HS70 Pro üzerinde kadar kıldım.

Detaylı bir sunum için teşekkür ederim öncelikle. Ben de biraz marka takıntısı var bu yüzden SteelSeries tarafında aklım... Sürücülerin nova kısmında sıkıntılı olduğunu birkaç yerde daha duymuştum demek bu kadar sıkıntı... En iyisi Arctis 7+ ile yola devam etmek

Detaylı bir sunum için teşekkür ederim öncelikle. Ben de biraz marka takıntısı var bu yüzden SteelSeries tarafında aklım... Sürücülerin nova kısmında sıkıntılı olduğunu birkaç yerde daha duymuştum demek bu kadar sıkıntı... En iyisi Arctis 7+ ile yola devam etmek
1 sene olmuş SteelSeries Arctis 7+ kullanmaya devam ediyormusunuz ve memnunmusunuz oyunlarda vs ya da yeni bir kulaklığa geçtiyseniz önerebilirmisiniz bende de marka takıntısı var şuan arctis 3 2019 edition kullanıyorum.O yüzden steelseries modellerine daha yatkınım ama bir türlü kararımı veremedim

1 sene olmuş SteelSeries Arctis 7+ kullanmaya devam ediyor musunuz ve memnun musunuz oyunlarda vs ya da yeni bir kulaklığa geçtiyseniz önerebilir misiniz bende de marka takıntısı var şu an Arctis 3 2019 Edition kullanıyorum. O yüzden SteelSeries modellerine daha yatkınım ama bir türlü kararımı veremedim

Hocam 7 + almayın ben aldım 2 aydır kullanıyorum bualdıgım 2. 7+ oldu 2 ayda iade ettım tekrara aldım dip ses yüzünden aşırı fazla dip ses ve hoparlölerinden sürekli hışırtı geliyor ve ses robot gibi cıkıyor

Geri
Yukarı