Steelseries mi? Razer mı?

adev

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yeni bir sistem toplayacağım ve bütçem yaklaşık olarak 4500TL. Sistemim donanım arşivinin yeni paylaşmış olduğu DA-G1 adlı sistem olacak. Bence fiyat-performans olarak oldukça yeterli bir sistem. Ayrıca monitör kısmında Asus'un VS248HR 24"lik 1ms tepkime süresine sahip monitörü kullanacağım. Kulaklık, 4500TL'lik bütçemin içinde yer almıyor ve kulaklık olarak Arctis 3 kullanacağım. Ama klavye ve mouse tarafında hangi ürünleri alacağımda kararsızım. Klavyeye ve mouse device'a aynı parayı vermek istiyorum.
Ama eğer ikisinden birini çok beğenirsem ona daha fazla para verebilirim. Aslında aklımda olan klavye-fare Razer Cynosa Pro Chroma ve Razer Deathadder Elite'di. Fakat FPS tarzı oyunları daha fazla oynayacağımı düşününce sanki mekanik bir klavye daha iyi olabilir diye düşündüm ve Apex M800'e döndüm. Fakat RGB aydınlatmasının olmaması beni bir nebze soğuklaştırdı diyebilirim.
Sizlerden istediğim şey, bana ekipman önermeniz ve şurayı da söylemeden geçmeyeyim, RGB ışıklandırmaya hastayım. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse olarak, Rival 310 alabilirsin. Kesinlikle çok memnunun, bir daha mouse alacak olsam yine bu mouseyi alırdım. Pişman olacağını asla düşünmüyorum. Razerin parasını hak ettiğini de düşünmüyorum. Klavye olarak, apex M750 alabilirsin.

Ekipmandan önce monitör tavsiyesi vereyim, kesinlikle o monitörü almamalısın 60hz’de oyun akıcı olmayacağı gibi oyunlarda performans olarakta diğer rakiplerine göre geride olacaksın zira 144hz monitör baya bir yaygınlaştı dolayısıyla o monitör yerine bunu almalısın; Asus VG248QE 24” 144hz 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Fiyatı

Klavye olarak ise; Corsair K55 Türkçe RGB Gaming Klavye Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Öncelikle şunu belirteyim ki Corsair K55 gaming klavye mekanik bir klavye değil ve RGB aydınlatması çok da kaliteli değil ancak bütçemi göz önünde bulundurursam iyi bir klavye olabilir. Benim 4500TL'lik bütçemde 3000TL'yi sistem alıyor. ve geriye 1500TL kalıyor.
Yani 144 Hz bir monitör almak ne kadar doğru orası tartışılır çünkü ben klavye mousea da çok önem veriyorum.

Ayrıca bu monitörü alırsam geriye yaklaşık 400TL bütçem kalıyor ve bu bütçeyle hem klavye hem mouse almak (kaliteli) biraz zor.
Yorumunuz için teşekkürler...

Mouse olarak, Rival 310 alabilirsin. Kesinlikle çok memnunun, bir daha mouse alacak olsam yine bu mouseyi alırdım. Pişman olacağını asla düşünmüyorum. Razerin parasını hak ettiğini de düşünmüyorum. Klavye olarak, apex M750 alabilirsin.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
İki üründe ayrı ayrı çok güzel fakat bütçemi biraz aşıyor. Görünüşe göre SteelSeries markasını seviyorusunuz.
Size bir iki sorum olacak.
  • Apex m750 ile Apex M750 TKL arasında numlock tuşlarının bulunmaması dışında herhangi bir fark bulunuyor mu?
  • Rival 310'un tıklama hassasiyeti nasıl ve arada sırada takılmalar oluyor mu?

.
Öncelikle şunu belirteyim ki Corsair K55 gaming klavye mekanik bir klavye değil ve RGB aydınlatması çok da kaliteli değil ancak bütçemi göz önünde bulundurursam iyi bir klavye olabilir. Benim 4500TL'lik bütçemde 3000TL'yi sistem alıyor. ve geriye 1500TL kalıyor.
Yani 144 Hz bir monitör almak ne kadar doğru orası tartışılır çünkü ben klavye mousea da çok önem veriyorum.

Ayrıca bu monitörü alırsam geriye yaklaşık 400TL bütçem kalıyor ve bu bütçeyle hem klavye hem mouse almak (kaliteli) biraz zor.
  • Apex m750 ile Apex M750 TKL arasında numlock tuşlarının bulunmaması dışında herhangi bir fark bulunuyor mu?

Hayır, bulunmuyor. Benim bu klavyeyi önermemin sebebi, Steelseries veya Razer arasında tercih yapmak istemenizden kaynaklanıyor. Yoksa ben o klavyeyi kullanmıyorum. HyperX Alloy Fps Red Switch modelini kullanıyorum. Rival 310'da takılma derken tam olarak anlamadım.

.

Mouse ve klavyenin oyuna doğrudan bir etkisi yok, eline oturması yeterli. RGB gibi şeylerin hepsi görüntüden ibaret ancak 144 Hz monitör oyunu baştan aşağı değiştirir bence iyi düşün. Kalan 400 TL ile K55 klavye ve Razer Abyssus V2 alabilirsin.

Hayır, bulunmuyor. Benim bu klavyeyi önermemin sebebi, Steelseries veya Razer arasında tercih yapmak istemenizden kaynaklanıyor. Yoksa ben o klavyeyi kullanmıyorum. HyperX Ally Fps Red Switch modelini kullanıyorum. Rival 310'da takılma derken tam olarak anlamadım.
Rival 310'da takılma derken Steelseries mouse kullanan birçok Youtuber var. Videolarında dikkatimi çekiyor. Neredeyse hepsi Cs ve benzeri oyunlar oynarken "Lan mouse delirdi,mouse takıldı,tıklamıyo" diyor ve 1-2 saniyeye mouse düzeliyor. Acaba uzun süreli kullanımda bu 1-2 saniye,mouse'un bozulmasına sebep olabilir mi?

@Equi yalan yanlış bilgilendirme. Mousenin doğrudan oyuna etkisi yokmuş peh. Rival 310'a geçmeden önce 50 TL'lik mouse kullanıyordum aralarında uçurum fark var. Aralarındaki farkı görmemek için geri zekalı olmak gerekiyor.
Rival 310'da takılma derken Steelseries mouse kullanan birçok Youtuber var. Videolarında dikkatimi çekiyor. Neredeyse hepsi Cs ve benzeri oyunlar oynarken "Lan mouse delirdi,mouse takıldı,tıklamıyo" diyor ve 1-2 saniyeye mouse düzeliyor. Acaba uzun süreli kullanımda bu 1-2 saniye,mouse'un bozulmasına sebep olabilir mi?
Hayır, takılma gibi bir şey yaşamadım. Mouseden çok memnunum, verdiğim parayı kuruşu kuruşuna hak ediyor.

Mouse ve klavyenin oyuna doğrudan bir etkisi yok, eline oturması yeterli. RGB gibi şeylerin hepsi görüntüden ibaret ancak 144hz monitör oyunu baştan aşağı değiştirir bence iyi düşün. Kalan 400 tl ile k55 klavye ve Razer Abyssus V2 alabilirsin.
Aslında büyük elli bir oyuncuyum ve mouse'u tutuş şeklim oyuna göre değişiyor. Genellikle yarı claw ve hafif yatırarak tutuyorum. Bence abyssus beni tatmin etmeyebilir.

Geri
Yukarı