İnceleme SteelSeries Prime FPS mouse

Trendyol üzerinden 31 Aralık tarihinde 430 TL'ye MediaMarkt satıcısından aldım. Şu anda fiyatları uçmuş düzeyde ama link bırakayım almak isteyenler buradan alabilir.
Ürünün kutusu:

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.29.20.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.29.29.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.29.28.jpeg

Kutudan herhangi bir şekide sticker vb gereksiz şeyler çıkmıyor. Sadece ürün, kablosu ve kullanma kılavuzu çıkıyor. Ayrıca kutunun oldukça kaliteli olduğunu söylemeliyim. Ucuz kutu değil yani.
Ürünün görseli ve özellikleri:

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.29.29 (1).jpeg

teknik özellikler​

Hızlanma50 G
Tarama Hızı450 IPS.
DPI18000

mouse​

Mouse Ağırlık69 g
Mouse TipiOptik
Mouse Hassasiyeti (Dpi15000 Dpi ve üstü.
Buton Sayısı6
TY Bağlantı TürüKablosuz
TY RGB AydınlatmaVar
TY Sensör TipiOptik
Kendi uygulaması:

Ekran Görüntüsü (28).png

Kendi yorumum: Tutuş hissiyatı tamamen sağ el odaklı olduğu için aşırı rahat ettim. Sol el oyuncuları bu fareyi es geçsin her iki el için kullanıma uygun değil çünkü. RGB aydınlatma olmaması beni memnun etii. Pavyon gibi ışıklardan sıkılmıştım çünkü sade tasarım yerinde olmuş. Yeni teknoloji tuşlar kendini belli ediyor hissiyatı çok iyi özellikle FPS ve nişancı oyunlarda hissediyorunuz. El terletmeyen ve teri tutmayan bir yapısı var bu sayede mouse hep kuru kalıyor ve o ter hissiyatı geçiyor yani hissetmiyorsunuz.

Artıları:
+El terletmeyen, teri tutmayan yapısı.
+Tasarım
+Hafiflik (69 gram)
+Yazılım desteği ve uygulaması.
+Premium kutu ve içerik.
+Makro desteği.
+İlk defa bu Mouse'da kullanılan yeni teknoloji prestige optical magnetic™ 100 milyon tıklama garantisi.
+430 TL gibi bir fiyatta rakipsiz olması (gerçi şu an 600 TL'den başlıyor fiyatı)

Eksileri:
+2 günde aşırı artan Türkiye fiyatları (dolarla alakası yok fırsatçılık bu aldıktan saatler sonra bile bir anda 500 TL'yi gördü)
+RGB aydınlatma olmaması kimisi için eksi durum olabilir.
+Tuşlar biraz fazla sesli.

Trendyol üzerinden 31 Aralık tarihinde 430 TL'ye MediaMarkt satıcısından aldım. Şu anda fiyatları uçmuş düzeyde ama link bırakayım almak isteyenler buradan alabilir.
Ürünün kutusu:

Eki Görüntüle 2038487

Eki Görüntüle 2038488

Eki Görüntüle 2038489

Kutudan herhangi bir şekide sticker vb gereksiz şeyler çıkmıyor. Sadece ürün, kablosu ve kullanma kılavuzu çıkıyor. Ayrıca kutunun oldukça kaliteli olduğunu söylemeliyim. Ucuz kutu değil yani.
Ürünün görseli ve özellikleri:

Eki Görüntüle 2038500

teknik özellikler​

Hızlanma50 G
Tarama Hızı450 IPS.
DPI18000

mouse​

Mouse Ağırlık69 g
Mouse TipiOptik
Mouse Hassasiyeti (Dpi15000 Dpi ve üstü.
Buton Sayısı6
TY Bağlantı TürüKablosuz
TY RGB AydınlatmaVar
TY Sensör TipiOptik
Kendi uygulaması:

Eki Görüntüle 2038511

Kendi yorumum: Tutuş hissiyatı tamamen sağ el odaklı olduğu için aşırı rahat ettim. Sol el oyuncuları bu fareyi es geçsin her iki el için kullanıma uygun değil çünkü. RGB aydınlatma olmaması beni memnun etii. Pavyon gibi ışıklardan sıkılmıştım çünkü sade tasarım yerinde olmuş. Yeni teknoloji tuşlar kendini belli ediyor hissiyatı çok iyi özellikle FPS ve nişancı oyunlarda hissediyorunuz. El terletmeyen ve teri tutmayan bir yapısı var bu sayede mouse hep kuru kalıyor ve o ter hissiyatı geçiyor yani hissetmiyorsunuz.

Artıları:
+El terletmeyen, teri tutmayan yapısı.
+Tasarım
+Hafiflik (69 gram)
+Yazılım desteği ve uygulaması.
+Premium kutu ve içerik.
+Makro desteği.
+İlk defa bu Mouse'da kullanılan yeni teknoloji prestige optical magnetic™ 100 milyon tıklama garantisi.
+430 TL gibi bir fiyatta rakipsiz olması (gerçi şu an 600 TL'den başlıyor fiyatı)

Eksileri:
+2 günde aşırı artan Türkiye fiyatları (dolarla alakası yok fırsatçılık bu aldıktan saatler sonra bile bir anda 500 TL'yi gördü)
+RGB aydınlatma olmaması kimisi için eksi durum olabilir.
+Tuşlar biraz fazla sesli.
Ürünün sensörün yazmamanız beni üzdü. Bilmiyor olabilirsiniz normaldir. Asıl konuya gelince inceleme genel olarak fena değil. Keşke daha detaylı olsaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı