SteelSeries Rival 110 Sol Tik Problemi

Aynı mağazadan ben de aynı ürünü yaklaşık 6 ay önce falan almıştım. Aynı problem bende de oluyor. Tam emin olmak için birazcık daha test ediyorum şu sıralar. Konuyu takipteyim. Kronik bir sorun gibi duruyor. Ben de çok sakin ve temiz kullanırım ekipmanlarımı.
Sizdede var ise sizde aynı yerden almış iseniz demekki sorun kronik gibi duruyor. Satın alınan yerin kronik sorunla alakası yokta demekki bu mouseda bir sorun varmış 😄.
Rival 100'de 2 kez sol tık sorunu yaşadım. 2 kez aynı şekilde sol tuş kırıldı ve tuş basmıyordu. Garantiye gönderin. Demekki Rival 110'da da bu sorunlar görülüyor.
Garanti kapsamında ürünü geri yolladım. Bakalım sonucu göreceğiz. Gerçekten benimle alakalı bir sorun olmadığına mouseun sorunu olduğuna eminim.
Rival 100'de aynı sorunu yaşıyordum, mediamarkt'a götürdüm. Yenisiyle değiştirdiler. Ancak aynı sorun devam etti ben de satıp rival 300 aldım. Bir sorun yok. Aynı sorunun yeni nesil modellerde de devam etmesi üzücü.
Eğer değişim veya iade seçeneklerini bana sunarlarsa iadeyi kabul edip üzerine para koyup Rival 300 seviyelerine çıkmak sizce dahamı doğru olur? Birde Rival 300 ile Rival 300S arasındaki fark nedir?

Eğer değişim veya iade seçeneklerini bana sunarlarsa iadeyi kabul edip üzerine para koyup Rival 300 seviyelerine çıkmak sizce dahamı doğru olur? Birde Rival 300 ile Rival 300S arasındaki fark nedir?
İadeyi ancak 14 iş günü geçmediyse yapıyorlar. Muhtemelen yenisiyle değiştirecekler. Size tavsiyem mouse'u değiştirirlerse kutusunu açmadan güzel bir fiyata satıp, üzerine para ekleyip rival 300s almanız. Fiyatlarını bilmiyorum ancak 300s daha güncel bir model, onu almak daha mantıklı olacaktır.

İadeyi ancak 14 iş günü geçmediyse yapıyorlar. Muhtemelen yenisiyle değiştirecekler. Size tavsiyem mouse'u değiştirirlerse kutusunu açmadan güzel bir fiyata satıp, üzerine para ekleyip rival 300s almanız. Fiyatlarını bilmiyorum ancak 300s daha güncel bir model, onu almak daha mantıklı olacaktır.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için bende böyle düşünmüştüm fakat aynı anda kulaklık ve klavyelerimide değiştirme vaktim geldi kulaklığım temassızlık yapıyor klavyem ise çok sesli çalışıyor ve alt tuşu kırıldı bazı harfler silindi eğer yenisiyle değiştirirlerse muhtemelen onu kullanacağım ve klavye + kulaklık alacağım. 300S başka bahara :)

arkadaşlar çözümü anlatıyorum
1.adım mausu çıkarın pc den
2.adım 2 dk boyunca mausun tüm tuşlarına girişin tıklayın 2dk boyunca
3.adım tekrar takın
düzeldi bende:D

(Steelseries yetkili servis ile yaşadıklarımı anlattım.)
[/QUOTE]

arkadaşlar çözümü anlatıyorum
1.adım mausu çıkarın pc den
2.adım 2 dk boyunca mausun tüm tuşlarına girişin tıklayın 2dk boyunca
3.adım tekrar takın
düzeldi bende:D

(Steelseries yetkili servis ile yaşadıklarımı anlattım.)
[/QUOTE]
Hocam çoktan garantiden sıfırını aldım. Ayrıca bu sorun mekanik donanımsal bir sorun bu şekilde çözüleceğini düşünmüyorum.

Despec ile hepsiburada sağolsunlar harika bir durum yaşattılar. 25 mart 2 nisan arasında Despec firmasındaydı ürün değişim çıktı. Despec'in 8 gün bekletme açıklaması sıra varmış anca bana gelmiş sonrasında Hepsiburada'ya gönderdik dediler. Hepsiburada bana değişen ürünü 16 nisan tarihinde ulaştırabildi.
Açıklaması ise şu şekilde geçen 2 haftayı (2 nisan - 16 nisan) bilmiyorlar kargo süreci olabilir dediler. 🙂🙂🙂 Hepsiburada rezaleti işte.

Hocam çoktan garantiden sıfırını aldım. Ayrıca bu sorun mekanik donanımsal bir sorun bu şekilde çözüleceğini düşünmüyorum.
[/QUOTE]
Dostum aynı problemi sağ clickte yaşıyorum. Ürünü garantiye nasıl vericem, izlemem gereken yolları bana anlatırmısın.

Arkadaşlar merhaba. Bahsettiğiniz sorun aynı şekilde bende de oluyordu. Başlık açıldıktan aylar sonra yazıyorum belki ama illa sonradan görüp anlatacağım şekilde sorunu çözenler olur diye düşünüyorum. Şimdi öncelikle sorunun sebebini anlatayım size ben. Bunu deneyerek böyle olabileceğini düşündüm ve yaptığım şey işe yaradı. Görmüş olduğunuz fotoğraflarda mouseun ufak turuncu Switch'i olan fotoğrafa baktığındızda Switch'in ince uzun yapıda olduğunu görüyorsunuz. Diğer bir fotoğrafta ise siz mouseun tuşuna bastığınızda içerde o Switch'e basan beyaz renkli plastik malzemeyi görüyorsunuz. Bu plastik parcada Switch'le aynı formda fakat birbirlerine dik basacak şekilde yerleştirilmişler. Yani Switch ve o plastik parça birbirlerine değdiği anda bir + oluşuyor o kısımda. Zamanla Switch eskidiğinde bu plastik parça Switch'in sağından bastığında Switch baskıyı algılayamıyor tuşa sadece kenarından basılmış oluyor. Ben burada ne yaptım o plastik parçanın Switch'e basan kısmının çıkıntısı kadar bir parçayı (maket bıçağıyla çöp şişten ufak bir parça kestim) oraya yapıştırdım. Tavsiyem japon yapıştırıcı gibi kuvvetli bir yapıştırıcıyla yapıştırmanız. Ama yaparken o kestiğiniz parçanın çok kalın olmamasına dikkat edin çok kalın olursa eğer tuş basış hissi değişiyor. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın ama işinize yarayacağına eminim. Bu arada mouse biraz kirli oraya dikkat etmeyin siz. :D

Dosya Ekleri

• 20200504_010213.jpg
    20200504_010213.jpg
    506,7 KB · Görüntüleme: 198
  • 20200504_010230.jpg
    20200504_010230.jpg
    504,4 KB · Görüntüleme: 200
  • 20200504_010250.jpg
    20200504_010250.jpg
    548,5 KB · Görüntüleme: 192
  • 20200504_010348.jpg
    20200504_010348.jpg
    491,6 KB · Görüntüleme: 206
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı