SteelSeries Rival 3 ve Logitech G402 farelerden hangisi daha iyidir?

zweigo

Hectopat
Ben öyle çok oyun oynayan birisi değilimdir, g300 kullanıyorum ama çok eskidi artık. Şöyle iki adet mouse arasında kaldım. Elim 22 cm uzunluğunda. Genişlik 11.50 cm.

SteelSeries Rival 3 diğeri Logitech G402 Hyperion Fury.​

Aşağıda linkleri de var. Hangisi daha uzun ömürlüdür? Hangisinin malzeme kalitesi diğerinden daha iyidir? Yabancı sitelerden baktığım kadarıyla G402 Avrupa'da vs daha pahalı. Mesela 75 euro Logitech'in kendi sitesinde ama bazı yerlerde de 50 euro. Onun dışında Rival 3 kendi sitesinde 40 euro idi. Bizim ülkede fiyatlar aynı ama nedense.

Sade olsun, güzel görünsün, kaliteli olsun, yıllarca bozulmasın diyorsanız Rival 3'ü öneririm. Piyasayı bilmem, sensörden anlamam ama hiçbir olumsuz özelliğine de rastlamadım. Birkaç yıldır kullanıyorum, hâlâ ilk alındığı gibi.

Kronik sorun derken neyi kastediyorsun 1 yıldır kullanıyorum bir sorun göremedim.
Sen sorun göremedin diye ürünün sorunsuz olacak hali yok dostum, Technopat üzerinde araştırırsan görürsün.

g300 de kronik sorunlu 7 yıldır kullanıyorum ama sağ sol tuşlarını yanlardaki makrolara atadım. g300 2 yıla falan gidiyor, bunların ömrü nedir?
Rival 3'de genellikle LOD ve sol tık basmama sorunu yaşanıyor, G402 zaten allaha emanet.

Geri
Yukarı