SteelSeries Rival 300S fare takılıyor

demirhannn

Centipat
Daha fazla  
Zamanında çok beğenerek aldığım bir mouse 2020 Mart gibi aldım. Mouse gayet elime uygun fakat tek bir sorunu var. Mouse bazen takılıyor. Bu olaya takılmak mı denir bilmiyorum ama sadece mouse Pad'in tek bir yerinde bu aksilik var. Doğuştan olarak elleri terleyen bir insanımdır. İlk önce bu olaydan kaynaklı mouse pad eskimiştir diye düşünüyordum ve bu düşünceden dolayı uzun zamandır garantiye göndermeyi düşünmedim fakat hiç de öyle olmadı bugün farklı bir mouse denedim ve aynı yerde sıkıntı oluşturmadı. SteelSeries Engine 3 yüklü, internetten ve bu forumlardan da bayağı araştırdım fakat çözümü göremedim. Colorshift yerine steady modunu kullanın denmiş onu da denedim. USB portlarını teker teker tozlarını üfleyerek çıkarmaya çalıştım. Hala çözüm bulamadım, ve garip olan şu: Mouse mousepadin sadece belli bir noktasında bu sorunu yaşıyor. Sorunu tam olarak açıklamak gerekirse sanki o noktada hassasiyet birden sürekli olarak düşüyormuş gibi. Sensörünü de temizledim. Sonradan düşündüm ki laptop kullandığım için kablosunu bağlıyordum. Çıkardım fakat hala sorun yok. Garantiye gönder falan diyebilirsiniz fakat ben belli bir süredir kullanıyorum ve bunu açıkcası o belli noktaya değdirmeden kullanmaya çalıştım. Sensör ile ilgili bir sıkıntı olsaydı neden sadece bir noktada olsun ki? Mousepadim internetten aldım; markası SteelSeries değil. Monster Abra A5 kullanıcısıyım. Biraz uzun yazmışım fakat inşallah çözümü bilen birisi olur. Teşekkür ederim şimdiden. :)
Bir de son olarak SteelSeries Engine'de CPI yazıyor çoğu mouse da DPI varken neden CPI? Farkı yok diye okumuştum bunu da açıklayacak birisi olursa memnun olurum. SteelSeries Engine'deki ayarlarım ektedir.

mouse.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı