SteelSeries Rival 600 Gaming mouse incelemesi

SteelSeries Rival 600 Gaming mouse adlı ürünü 2020 yılının ilk ayı satın aldım. 399, 90TL'ye İncehesap'tan satın aldım. Ürün çok kısa bir sürede (3 gün) ulaştı. Alalı bir yıldan uzun bir süre oldu. Aldığım fiyatın hakkını verdiğini söyleyebilirim.

20210308_124645.jpg

Kutu içeriği gerçekten çok hoş, modern ve düzenli. Kutuyu açar açmaz karşımıza mouse geliyor ve yanındaki küçük siyah kutuda ise mouse kablomuz ve ağırlıklarımız var.
Mouse'nin net ağırlığı 96 g. İçinden siyah plastik bir parmak büyüklüğünde. Her biri 4 g olmak üzere toplam 8 tane ağırlığımız var. Bunları Mouse'nin sağ ve sol tarafındaki kapaklar çıkıyor. Sağ ve Sol'a ağırlıklarımızı takabiliyoruz(bir kısma maximum 4 tane).

1615198279981.png

Işıklandırma konusuna gelirsek RGB severler için muazzam bir tercih olabilir. Şık SteelSeries logosu ve farenin büyük bir kısmını kaplayan rüzgar biçimine benzettiğim RGB'ler farklı bir hava katmış. Fare'nin orta ve büyük eli olanlar için yapılmış olduğunu söyleyebilirim. Elinize tam oturuyor ve serçe parmağınız boşta kaldığı zaman olan ağrıyı biliyorsunuzdur. Bu Fare'de eliniz rahat ediyor uzun kullanımda sıkıntı çıkarmıyor. Fare'nin yanındaki 3 tane tuş gerçekten çok işinize yarıyor. Macro atayabiliyorsunuz ve gerçekten basarken elinizi çok fazla kıpırdatmıyorsunuz.

1615198591905.png

Tuş basış hissinin mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Normalde bir Fare'den başka bir fareye geçerken pek rahatsızlık hissetmem ama başka bir mouseye bir haftalık geçmek zorunda kaldım ve gerçekten ne kadar kaliteli olduğunu anladım. Şimdi övdük biraz da gömelim. Üstteki fotoğraf'ta gördüğünüz gibi macro tuşlarının altındaki silikonlar eğer fareyi oyun anında heyecanlı kullanıp hızlı döndüren birisiyseniz ve hunharca kullanan biriyseniz, 6 Ay'dan sonra silikonlar çıkmaya başlayacaktır. Ben çıkmaya başladıktan sonra silikonları çıkardım ve alıştım artık silikon yokluğunu hissettirmiyor.

Eğer siz rahatsız olursanız SteelSeries sitesinden Rival 600/Rival 650 yan kavramaların değişmesi gerekiyor diye bir seçenek var garantiniz var ise size bir yan kavrama gönderebileceklerini söylüyorlar. Garantiniz, makbuzunun olması gerekiyor. Neden oraya pek özen göstermemişler bilemiyorumcan sıkabiliyor.

1615199193712.png
Eğer fareye alıştıysanız ve bırakmak istemiyorsanız yan kavramaları satın alabiliyorsunuz. Aynı şekilde kablosunu da satın alabiliyorsunuz. Eğer kablo da herhangi bir sorun olursa. Yani farenin kendisi hariç herhangi bir yerinde sorun olursa bunu onarabiliyorsunuz.

1615199392004.png

SteelSeries Engine software ile Fare'nin DPI ayarlarını Fare'nin sağ tarafındaki macro tuşlarına ayar RGB kontrolü yapabiliyorsunuz. Ayriyeten oyunlara özel modlar var örnek olarak League of Legends'ta ejder doğduğu zaman Fare'nin üstündeki RGB renk değiştiriyor ve size bildirim veriyor. Bunun gibi küçük detaylar önemli. Ama Software'nin bir sıkıntısı ise tıklama sorunları, indirdikten sonra fare arada basmıyor bazen iki kere basıyor. Bunun gibi sorunlar benim için önemli çünkü FPS oyuncusuyum. Onun için kullanıyorum siz RGB ayarlarınızı yapıp silebilirsiniz ayarlar gitmiyor.

Fiyat konusuna gelirsek, şu anda 850-700 TL arasında bulabiliyorsunuz. Bu fiyata alınabilecek bir fare olduğunu düşünüyorum. Tabii kişiden kişiye göre değişir ama fiyatına göre gerçekten çok fazla özellik sunuyor hissiyatı kullanımı her şeyi modern ve ergonomik.

Biraz da teknik özelliklerinden bahsedelim;

Algılayıcı sistemi;

● Algılayıcı sistemi: SteelSeries truemove3+ ikili algılayıcı sistemi
● Birincil algılayıcı: truemove 3 optik oyun algılayıcısı
● İkincil algılayıcı: derinlik sezen doğrusal optik algılama
● Cpı: 100–12000 arası. 100 cpı kademeli değişim.
● IPS: 350+, SteelSeries QCK yüzeylerinde
● Hızlandırma: 50G
● Donanım: Hızlandırmasıyok (sıfır donanım hızlandırması)
● Kalkış: Mesafesiözelleştirilebilir, 0.5–2 mm

Tasarım;

● En iyi malzeme: siyah yumuşak dokunuş
● Temel yapı: fiberle güçlendirilmiş plastik
● Şekil: ergonomik, sağ el
● Tutuş: Stilievrensel
● Düğme: Sayısı7
● Anahtar: Türü60 milyon tıklama ömrüne sahip SteelSeries anahtar.
● Işıklandırma: 8 RGB alanları, bağımsızca kontrol edilir
● Ağırlık: kablosu hariç 96 gr / 128 gr a kadar ayarlanabilir.
● Uzunluk: 131 mm
● Genişlik: 62 mm (ön), 62 mm (orta), 69 mm (arka) 2.4 inç (ön), 2.4 inç (orta), 2.7 inç (arka)
● Uzunluk: 27 mm (ön), 43 mm (arka) 1.1 inç (ön), 1.7 inç (arka)
● Kablo türü: çıkarılabilir, yumuşak kauçuk
● Kablo uzunluğu: 2 m

Uyumluluk;

İşletim: SistemiWindows, Mac ve Linux. USB girişi gereklidir
Yazılım: Windows (7 veya daha yeni) ve Mac OS X (10, 8 veya daha yeni) için SteelSeries Engine 3. 11.10

SteelSeries Rival 600 12000CPI 7 tuş optik Gaming(oyuncu) mouse - 62446 özellikleri

• bağlantı tipi: kablolu
  • bağlantı / arabirim: USB
  • mouse tuş sayısı: 7 tuş.
  • çözünürlük: 12000 cpı.
  • algılama: optik
  • renk: siyah
  • kablo uzunluğu: 2 m
  • oyuncular için: evet
  • garanti: 24 ay distribütör garantili.

Umarım beğenmişsinizdir. Bir süre sonra fotoğrafları internetten aldım çünkü yoruldum hem daha iyi oldu daha açıklayıcı oldu teşekkürler şimdiden. Umarım işinize yarar. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı