SteelSeries Rival 710 CPI ve DPI ayarını nasıl yapmalıyım?

Jugger1910

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar;
2 Gün önce İncehesap'tan Rival 710 mouse aldım şu anda Engine3 ile ayar yapıyorum ama kafamı karıştıran bir durum var. Cpi ile DPI ayarını nasıl yapmalıyım? İkisi arasındaki fark nedir?

1587555016645.png

Hocam sorunuz pek anlaşılmıyor ama anladığım kadarıyla cevaplayayım. Eğer CPI ve DPI arasındaki farkları soruyorsanız, fark yok. Steelseries kendi ürünlerinde DPI'ın daha güncel tabiri olan CPI isimlendirmesini kullanıyor. Eğer ikisi arasındaki farktan kastınız iki tane CPI ayarının olmasıysa, bu iki ayar birbirinden bağımsız.

Hocam sorunuz pek anlaşılmıyor ama anladığım kadarıyla cevaplayayım. Eğer CPI ve DPI arasındaki farkları soruyorsanız, fark yok. Steelseries kendi ürünlerinde DPI'ın daha güncel tabiri olan CPI isimlendirmesini kullanıyor. Eğer ikisi arasındaki farktan kastınız iki tane CPI ayarının olmasıysa, bu iki ayar birbirinden bağımsız.
İlk heyecan şaşırdım biraz o iki seçenek 2 farklı modmuş dpi tuşuna basınca üstteki yada alttaki CPİ ayarına geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı