Steelseries Sensei Ten fare nasıldır?

II. Wilhelm

Hectopat
Makaleler
2
Steelseries Sensei Ten hakkında birkaç sorum var, ürünü kullanmış olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

1) Bazı yerlerde clicklerinin sert olduğu bazı yerlerde de aksine yumuşak olduğunu yazılmış. Doğrusu nedir? (Rival 3 ile kıyaslayabilirsiniz).
2) Elim 18 cm ve Sensei Ten'i Palm şeklinde tutmaya uygun mudur? (Önceleri fareyi claw şeklinde tutardım ama artık palm'a geçiş yapacağım).
3) Skatezleri hakkında yine iki farklı görüş mevcut. Kimisi çok iyi kayıyor derken kimisi daha iyi olabilirmiş diyor. 500-600 TL Fiyat bandı için Skatezlerin kalitesi nasıl? (Özellikle Rival 3 ve G203 (G102) ile kıyaslama yaparsanız çok daha iyi olur).
4) Rival 3 beni iki yıl götürdü. Ömrünü, right click'in bazen basıp bazen basmaması bitirdi diyebilirim. Sensei Ten alırsam beni kaç yıl götürür? (Ekipmanlarımı çok iyi kullanırım ve onları temizlemeyi aksatmam. Sürekli tıklama yapmam, standart bir kullanıcıyımdır).

2019'dan beri Sensei Ten kullanıyorum. Ben Palm şeklinde kullanıyorum yani benim için uygun. Clickleri ne sert ne yumuşak fikrimce ortalama sertlikte. Clickleri çok iyi bu arada hatta çoğu kullanıcı da en iyi şeyi clickleri olduğunu söylüyor. Kablosu plastik yani esnek değil ve ağırlık yapıyor. FPS oyunlarında bu bence bir sorun. Mouseun kendisi de ağır yani daha yeni ve hafif mouselara yönelebilirsiniz bence. Skatezler PTFE fakat karbon kaplama yani beyaz saf olanlardan değil. Onları dışarıdan uyguna temin edebilirsiniz zaten. Örnek:

Ağırlık umrunuzda değilse bu fiyata şu an alınabilecek en iyi mouselardan biri.

Steelseries Sensei Ten hakkında birkaç sorum var, ürünü kullanmış olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

1) Bazı yerlerde clicklerinin sert olduğu bazı yerlerde de aksine yumuşak olduğunu yazılmış. Doğrusu nedir? (Rival 3 ile kıyaslayabilirsiniz).
2) Elim 18 cm ve Sensei Ten'i Palm şeklinde tutmaya uygun mudur? (Önceleri fareyi claw şeklinde tutardım ama artık palm'a geçiş yapacağım).
3) Skatezleri hakkında yine iki farklı görüş mevcut. Kimisi çok iyi kayıyor derken kimisi daha iyi olabilirmiş diyor. 500-600 TL Fiyat bandı için Skatezlerin kalitesi nasıl? (Özellikle Rival 3 ve G203 (G102) ile kıyaslama yaparsanız çok daha iyi olur).
4) Rival 3 beni iki yıl götürdü. Ömrünü, right click'in bazen basıp bazen basmaması bitirdi diyebilirim. Sensei Ten alırsam beni kaç yıl götürür? (Ekipmanlarımı çok iyi kullanırım ve onları temizlemeyi aksatmam. Sürekli tıklama yapmam, standart bir kullanıcıyımdır).
Rival 3, G203 ve G102 berbat fareler. Sensei Ten uzun bir süre götürür. Biraz daha çıkarsanız bunu da öneririm: G-Wolves Skoll Mini SK-S Ultra Hafif Oyuncu Mouse - Siyah

Bende g203 den bu fareye geçmeyi düşünüyorum ama aklımda birkaç soru var. G203 85 gram, Sensei Ten 92 gram. Aradaki 7 gram çok fark eder mi?
Birde G203 elime biraz küçük geliyor, mağazada deneme fırsatı bulduğumda Rival 3 te aynı şekilde biraz küçük gelmişti. Sensei ten bahsettiğim modellerden bir tık daha büyük galiba elime tam olur mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı