Steelseries Siberia 200 Garanti Sonrası Kulaklık Değişimi

Rafi Hızlı

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, 1 yıldır Steelseries Siberia 200 proton yellow kulaklık kullanmaktayım. Geçen hafta kulaklığım bozuldu (mikrofon çalışmıyor ve sesi açınca sol taraftan ses gelmiyordu) ve ben de garantiye distribitör firmaya yolladım. Firma incelemeler sonucunda kulaklığın değişimine karar verdi fakat ellerinde proton yellow olmadığı için kulaklıkla birlikte değişim kağıdını bana geri yolladılar. Ben de aldığım firmayı arayıp durumu izah ettim fakat firmanın da elinde proton yellow kalmamış onun yerine sana yeşil yollayabiliriz dediler, ben de size döneceğim deyip telefonu kapattım.
Ben proton yellow için ekstradan fazla para ödedim (aldığımda proton sarısı 260 yeşili 220 TL idi) ve ben yeşil rengi zorunlu kalmadıkça istemiyorum.

Sorum şu; Sizce yeşil rengi almalı mıyım, yoksa para iadesi isteyip üstüne bir miktar ekleyip Steelseries Arctis 3 mü almalıyım?
Genelde FPS oyunları oynamaktayım ve dizi, film, müzik çok dinlemekteyim/izlemekteyim. Çok kararsız kaldım yardım ederseniz sevinirim :)

Not: Firma sadece Steelseries ürünleri satmakta o yüzden sadece iki kulaklık arasında seçim yapmak zorundayım.

Son düzenleme:
Merhaba. İade alıp Arctis 3 almanız daha iyi olur. Hem kalite hem de tasarım olarak daha iyi bir model. Çıkış yılı da yeni olması başka bir artısı.

Aynı modeli yoksa üst modeli yollamak zorundalar, böyle bir saçmalık olamaz. Firmadan para iadesi talep edin, alt modeli yollamakta diretirlerse tüketici hakem heyetine verin.

Merhaba. İade alıp Arctis 3 almanız daha iyi olur. Hem kalite hem de tasarım olarak daha iyi bir model. Çıkış yılı da yeni olması başka bir artısı.
Müzik ve mikrofon performansı kötü diyorlar(Neye göre kime göre Siberia 200'e göre mi kötü?) aslında ben o yüzden kararsız kaldım.

Aynı modeli yoksa üst modeli yollamak zorundalar, böyle bir saçmalık olamaz. Firmadan para iadesi talep edin, alt modeli yollamakta diretirlerse tüketici hakem heyetine verin.
Yani büyük ihtimalle para iadesi alacağım fakat ben kulaklığı alırken(n11) kartımdaki bonusu (55 TL) kullanmıştım para iadesi olursa bonus boşa mı gidecek yoksa o indirim tutarı da iade edilecek mi?

Müzik ve mikrofon performansı kötü diyorlar(Neye göre kime göre Siberia 200'e göre mi kötü?) aslında ben o yüzden kararsız kaldım.

Yani büyük ihtimalle para iadesi alacağım fakat ben kulaklığı alırken(n11) kartımdaki bonusu (55 TL) kullanmıştım para iadesi olursa bonus boşa mı gidecek yoksa o indirim tutarı da iade edilecek mi?
İndirimin iade edileceğini zannetmiyorum. Yine de n11'e mesaj atmak daha mantıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı