SteelSeries Siberia 200 nasıldır?

loneytunes

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bütçem 150-220 TL civarı SteelSeries Siberia 200 düşünüyordum nasıl bir kulaklık acaba?

Aradığım özellikler en başta rahat olsun uzun süreli kullanımda ağrı yapmasın (terletebilir :)) Ses seviyesi gerçekten yüksek olsun fakat yükselirken de kalitesini bozmasın.

Not: Oyunlarda önemli fakat ses kasma olayım oyunlarım falan yok. Müzik film veya genel anlamda sesler güçlü ve kaliteli gelmesini önemsiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cooler MasterPulse pek rahat değilmiş galiba, benimde kulak yapım küçük ve oldukça hassas olduğu için tercih etmek istemiyorum.

Hyperx Cloud Core için de hemen hemen aynı sorunu yaşayacağımı düşünüyorum, ve mikrofon yapısını açıkçası beğenmedim. Birde ses yüksekliği olarak SS Siberia 200 daha iyi diyorlar fakat bilgim yok. Kararsızım.

Hyper X Cloud Core kullanıyorum, gerek PS4 ve gerek PC için kullandım ve 12 saate kadar da kulağımda kaldığı zamanlar da oldu. Hiçbir şekilde rahatsızlık bunaltıcı hissetmedim ses kalitesi de fiyatına göre çok güzel. Tavsiye ederim tek eksiği yazılımı yok ancak denetim masasından ayarlayabilirsiniz.

Hyper X Cloud Core kullanıyorum, gerek PS4 ve gerek PC için kullandım ve 12 saate kadar da kulağımda kaldığı zamanlar da oldu. Hiçbir şekilde rahatsızlık bunaltıcı hissetmedim ses kalitesi de fiyatına göre çok güzel. Tavsiye ederim tek eksiği yazılımı yok ancak denetim masasından ayarlayabilirsiniz.
Yazılımları mı oluyor kulaklıkların, ne gibi şeyler oluyor acaba? Bu arada ben kulaklıktan anlamam fakat bir çok incelemeye baktım SS Siberia 200 ün ses seviyesi daha yüksekmiş ve dahada önemlisi daha rahatmış. Daha uygun fiyatlı olması da ayrı cezbetti :). Fakat Hyperx Cloud Core neden bu kadar tercih bende şaşırdım doğrusu.

Yazılımları mı oluyor kulaklıkların, ne gibi şeyler oluyor acaba? Bu arada ben kulaklıktan anlamam fakat bir çok incelemeye baktım SS Siberia 200 ün ses seviyesi daha yüksekmiş ve dahada önemlisi daha rahatmış. Daha uygun fiyatlı olması da ayrı cezbetti :). Fakat Hyperx Cloud Core neden bu kadar tercih bende şaşırdım doğrusu.
Yazılımlarında mikrofon bası, mikrofon seviyesi gibi kullanımı etkileyecek şeyler oluyor ancak bunları denetim masasından da rahatlıkla yapabilirsiniz. Satın aldığınızda yardımcı olurum bununla ilgili. Hyper X Cloud Core'un bu kadar seçilmesinin nedeni, oyuncuya vermiş olduğu profesyonel üst bir kulaklık hissiyatı ve mikrofon kalitesi. Taktığınızda dünya ile ilişkiniz kesiliyor anneniz içerde sizi defalarca yemeğe kaçırsa bile duyamazsınız yanınıza geldiğinde bile anca farkedersiniz.[emoji16]
Tavsiyem Hyper X'ten yana olacaktır, kesinlikle marka takıntısı veya fanboyluğu yapmıyorum mouse olarak SS Rival 100 kullanıyorum ondan da memnunum, SS 200 belki de HyperX'ten daha iyidir onu da daha önce denemedim ama dediğim kulaklıktan memnun kalırsınız.

Bir de deneyen kullanan bilen birileri yazarsa Siberia 200 için sevinirim arkadaşlar. Almama henüz birkaç gün var hemen karar vermek istemiyorum iyice araştırmış olayım.

Siberia 200 için şöyle bir yorum yapayım, kulaklığı taktığım zaman evet Cloud Core'a göre bana daha rahat geldi. Fakat kafa yapım sebebiyle kulağımı tam anlamıyla sarmadı, oturmadı diyebilirim. Ses kalitesi olarak başarısız kesinlikle sayılmaz ve dediğiniz gibi ses daha yüksek olabilir ama Cloud Core'a göre daha kalitesiz bir sese sahip. Ses yüksekliği evet ama kalite olarak gerisinde. Ayrıca da Cloud Core muazzam bir ses yalıtımına sahip, taktığınız zaman ne siz dışarıyı kolayca duyabiliyorsunuz ne de kulaklıktaki ses dışarıya gidiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı