Çözüldü Stereo, Surround sound, 3D Audio arasındaki fark nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
HyperX oyuncu kulaklığı alacağım ama bunlar arasındaki farkı bilmiyorum biri bana açıklayabilir mi?

3D Audio dediğiniz şeyin kulaklıkla pek alakası yok. Stereo olduğunda kulaklığın iki tarafı bağımsız çalışır yani oyunda soldan ses geldiğinde sesi gerçekten de soldan duyarsınız. Surround bunun bir üst seviyesi. Kulaklığın sadece iki tarafı değil bir taraf içinde de birden fazla speaker var ve bu da sesin nereden geldiğini çok rahat anlamanızı sağlıyor.

Eşit vermez hocam mono eşit verir.
Stereo sağ tarafa yakın sesi sağ kanala sol tarafa yakın sesi sol kanala dağıtır.
Surround sound 7.1 ise 8 kanalın 7'sini çevreye bir adetini merkeze koyar ve sana gerçekçi bir ses deneyimi sunar 5.1 ise 6 kanalın 5 tanesini çevreye 1 adetini merkeze koyar. 3D Sound'da aynı şey diye hatırlıyorum.

Yanlış bilgi: Stereo sesi eşit vermez. Sağdan gelen sesi sağdan, soldan gelen sesi soldan verir.
7.1 olanlardan alın stereo sesi kulaklığa eşit verir ve ses kasılmaz ben de bilmeden aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX oyuncu kulaklığı alacağım ama bunlar arasındaki farkı bilmiyorum biri bana açıklayabilir mi?

3D Audio dediğiniz şeyin kulaklıkla pek alakası yok. Stereo olduğunda kulaklığın iki tarafı bağımsız çalışır yani oyunda soldan ses geldiğinde sesi gerçekten de soldan duyarsınız. Surround bunun bir üst seviyesi. Kulaklığın sadece iki tarafı değil bir taraf içinde de birden fazla speaker var ve bu da sesin nereden geldiğini çok rahat anlamanızı sağlıyor.

Çözüm

teşekür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı