Still waiting for device hatası

xunall

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar.
Uzun zamandır videoları izleye izleye en sonunda diz üstü bilgisayarıma OS X Mavericks 10.9 kurmaya karar verdim.
Rehberlerdeki adımları sırasıyla yaptım, fakat boot ekranında still waiting for root device hatası alıyorum.
Daha sonrasında foruma dönüp bu konu hakkında da araştırma yaptım.
npci=0x2000 ve npci=0x3000 kodlarını denedim yine aynı hatayı almaya devam ettim. yardımcı olursanız sevirim.
Şimdiden teşekkürler.

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
bios ayarlarını tekrar kontrol ettim. fakat benim bios'da secureboot ekranı yok bulamıyorum. sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Bu sorunla bende karsilasmistim. Bu hata usb okuma hatasidir. Bu hatayi aldiginiz sirada usb belleginizi taktiginiz portu degistirin. Yuksek ihtimalle kurulum kaldigi yerden devam edecektir.

Aynı sorunu bende bir kaç gün önce aldım. Araştırdığımda usb hatası olduğunu, ya takıp çıkarmayla ya da yeni bir usbye yazdırmayla tekrar denemem gerektiğini okudum. Bir kaç takıp çıkarmadan sonra yükleme kaldığı yerden devam etti. Hatta bir kere daha takıldı ve yine bir kaç çıkarıp takmadan sonra düzeldi. Olmasaydı başka bir usbye yazdıracaktım ama gerek kalmadı. Şu an henüz boot ayarlarını yapmadığım için hala usb den boot ediyorum ve bir sorun da yaşamıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı